Вчені знайшли спосіб лікування амнезії

30 мая 2015
2302 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8895.jpg

Амнезія, отримана в результаті травми голови, хвороби Альцгеймера або після деяких захворювань, багато в чому залишається загадкою для неврологів. Провідний автор нового дослідження Сусуму Тонегава з Масачусетського технологічного інституту кинув виклик загадці природи і навчився повертати пам'ять.

Він стверджує, що було помилкою переконання, що проблема у випадку з амнезією полягає в неможливості запам'ятовування нової інформації. Його робота показала, що ретроградна амнезія є наслідком блокування спогадів, і, в разі її видалення, пам'ять може бути повернена.

Була поширена думка, що в нейронній мережі головного мозку є група клітин, які активізуються в момент отримання нового спогаду, будучи знову активованими, вони відновлюють його. Такі нейрони називають «клітини енграми пам'яті».

Ще в 2012 році Тонегаві вдалося за допомогою оптогенетики довести, що ці клітини дійсно існують. В нейрони гіпокампу були введені білки, що дозволили активувати клітини впливом світла.

Метою Тонегави було з'ясувати, що відбувається з спогадами. Його команда навчила мишей нових навичок, а потім гризунам вводили речовину анизомицин, що блокує синтез білків у нейронах і не дозволяє синапсам зміцнюватися. На наступний день миші не могли виконати відоме їм завдання навіть за допомогою емоційного тригера, який, як передбачався, міг активувати клітини енграми пам'яті. Таким чином було доведено, що ці клітини марні, якщо не відбувається синтез білка, здатного зміцнити синапси.

Цей синтез вдалося відновити у мишей, використовуючи оптогенетичні інструменти, і тварини повною мірою відновили свої раніше набуті навички. Було також встановлено, що спогади зберігаються в сигнальному шляху, що проходить між групами нейронів.

Існує надія на те, що отримані знання відкриють шлях до нових методів боротьби з ретроградною амнезією.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаВиявлено, що у мишей, що піддавалися впливу стресових факторів під час вагітності, існують зміни в мікрофлорі піхви і мікрофлорі потомства

Здоровье и медицина​Вчені довели шкоду телевізора для немовлят

Здоровье и медицинаВчені навчилися передбачати рак за 13 років до початку захворювання

Образование и наукаВчені: Сонячна буря може знищити США

Здоровье и медицинаВчені створили вакцину проти наркотиків

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети