Вчені зробили мишу прозорою

22 апреля 2015
3778 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8370.jpg

Вчені Каліфорнійського технологічного інституту придумали, як робити мишей прозорими. Не заради забави, а для дослідження. Такий метод дозволяє заглянути всередину організму, не розкриваючи його.

Новий метод заснований на попередніх успіхах по «опрозоренню» мишачого мозку. Як зазначає керівник дослідження Вівіана Гредінарі, це перший випадок перетворення звичайного зразка гризуна в прозорий.

Для початку мишу довелося приспати і зняти з неї шкіру. Потім дослідники заповнили кровоносну систему мертвого гризуна спеціальним гелем, який розчиняв жири, висвітлюючи тим самим органи. Гель також діяв як стабілізатор, що попереджає процес розкладання тканин. На те, щоб зробити нирки, серце, легені і кишечник миші прозорими, знадобилося два-три дні. Освітлення мозку і інших частин тіла зайняло близько двох тижнів, пише видання Cnet.

Прозора миша

Ідея сама по собі не нова, але, за нашими даними, це перше дослідження по освітленню всього тіла. У нашому випадку не потрібно витягувати внутрішні органи, щоб потім надати їм прозорість. Наша методика дозволяє прискорити дослідження по складанню карти організму, а також вивчити вплив периферичних нервів і органів на когнітивні процеси і навпаки, — сказала Гредінарі.

Іншими словами, спостереження за процесами всередині цілого організму може допомогти в пошуку нових методів лікування неврологічних захворювань, наприклад, хвороби Паркінсона.

Треба визнати, що прозоре тіло мертвої миші — видовище не з приємних.

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаВчені можуть визначити рак за слиною

Здоровье и медицинаНародилась дівчинка з велетенським язиком

Здоровье и медицинаДивна хвороба, яка заважає жити

Здоровье и медицинаТим хто хворів на Еболу заборонено займатись сексом

Здоровье и медицинаЛюбов – небезпечна хвороба, яку потрібно лікувати

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети