Вченим вдалося створити штучну людську нирку

11 октября 2015
1466 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article10573.jpg

Вченим вдалося в лабораторії виростити орган, який нагадує нирку. Це стало серйозним досягненням біоінженерів, які займаються створенням людських органів для подальшого застосування їх в медицині.

У процесі дослідження фахівцям довелося провести серію експериментів, які привели до трансформації клітин шкіри людини в структуру, яка схожа з нирками. Така структура складається з дюжини диференційованих клітинних типів і має деякі характеристики анатомії дорослого органа.

Доктор біології і автор даного експерименту Мелісса Літтл, яка є співробітником наукового інституту «Дитячий науково-дослідний інститут» в Мельбурні, розповіла, що створений ними орган тотожний людській нирці в першому триместрі розвитку плоду під час вагітності. І хоча вирощений орган в лабораторії далекий від функціонуючої нирки, і його не можна буде пересадити пацієнтові, але він може бути придатним для тестування ліків.

Найчастіше проводячи тести лікарських препаратів, вчені роблять це на тваринах. Однак отримані результати не завжди точні. І тільки з розробкою такого органу, фармацевтичні корпорації можуть спокійно виробляти тестування нових препаратів.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети