З стін лабораторій просочились комахи-"вбивці", здатні заразити нас смертельними вірусами або викликати необоротну мутацію

9 июня 2015
3872 просмотра Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article9054.jpg

Генетично модифіковані організми можуть становити небезпеку людині вже в найближчому майбутньому. Покинули штучні умови для експериментів комахи здатні заразити нас смертельними вірусами або викликати необоротну мутацію. Тому вчені винаходять засоби боротьби з ними вже зараз.

Мова йде про технологію Kill Switch, запропоновану Массачусетським технологічним інститутом. Професор Крістофер Фойгт зазначає, що прикладом загрози можуть вважатися генетично модифіковані комарі, які просочилися зі стін лабораторій в реальні умови і спровокували малярію і лихоманку Денге.

Проти них і подібних бактерій буде працювати вищезгадана технологія. Вона заснована на контролі розробника за хімічною речовиною, яка разом з поживними речовинами надходить у кров до випробуваних комах. Вчені пропонують «вимикати» його подачу відразу ж, як тільки на спеціальний пристрій, де будуть зафіксовані ці гени, надійде сигнал про зникнення одного з їхніх носіїв…

Таким чином небезпечні організми не зуміють мутувати або поширити вірус. Однак самі дослідники підтверджують, що їх ідея знаходиться на початковій стадії розробки, тому в перший час вона буде діяти тільки на подібних комахах, а для того, щоб навчитися «вимикати» бактерії, їм доведеться ще попрацювати.

Втім, бували випадки, коли таких комах свідомо випускали на свободу в цілях «екологічної очистки».

Похожие статьи:

Здоровье и медицина​Комарі стали небезпечнішими

Здоровье и медицинаКартопля небезпечна для життя

ОбществоНайбожевільніші роботи на світі

Здоровье и медицинаЯк дізнатись, чи в тебе апендицит?

ОбществоВ Китаї дівчина з'їла столову ложку

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети