Здоровий сон - запорука здоров'я

5 июня 2015
4630 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8987.jpg

Виявляється, чим менше людина спить, тим більше вона ризикує набрати зайві кілограми, а також захворіти діабетом 2 типу.

Як з'ясували дослідники, безсоння і недосип провокують людину більше їсти. Взаємозв'язок сну і ваги вчені описали в статті, опублікованій в журналі Journal of Health Psychology.

Втома впливає на гормони, які контролюють апетит, тому люди, які систематично позбавлені повноцінного сну відчувають себе більш голодними.

Після безсонної ночі рівень гормону греліну – «гормону голоду», що стимулює апетит підвищується. А рівень гормону лептину, який посилає сигнали в мозок, коли людина під час прийому їжі відчуває насичення, знижується. Таким чином, порушується відразу два механізми контролюючих апетит людини.

Втомлені люди також схильні до більш інтенсивного емоційного стресу, що також призводить до переїдання і постійного відчуття голоду.

За словами вчених, кількість споживаної людиною їжі залежить від біологічних, емоційних, когнітивних і зовнішніх факторів. Ці фактори значною мірою залежать від того, скільки годин людина витрачає на відпочинок і сон.

Також вчені попереджають, що взаємозв'язок нестачі нічного відпочинку та ризиків розвитку ожиріння, діабету і хвороб серця настільки велика, що лікарям варто звернути особливу увагу на профілактику неправильного режиму сну і недосипання у своїх пацієнтів

Похожие статьи:

Здоровье и медицина​До чого сняться тварини?

Здоровье и медицинаКрепкий ночной сон очень важен для здоровья

Здоровье и медицинаЩо потрібно для корисного сну малюка

Здоровье и медицинаБез подушки дорослій людині не можна спати взагалі!

IT-ТехнологииВ Польше разработали устройство, позволяющее выспаться за 2-3 часа

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети