Жирна їжа викликає залежність

8 мая 2015
3085 просмотров Голосов: 0 Автор:Вова Шешурак
article8563.jpg

Висококалорійна їжа, така як шоколад, піца і картопля фрі, активують в мозку ті ж центри «кайфу», що і важкі наркотики

Дослідники з'ясували, що певні види їжі активують в мозку ті ж центри «винагороди», що і важкі наркотики. За їх словами, така їжа може навіть викликати зміни головного мозку у залежних людей.

Дослідження вчених з Мічигану стало першим з вивчення конкретних видів їжі, здатних викликати залежність.

Попередні дослідження на тваринах показували, що висококалорійна їжа або продукти з додаванням жиру або рафінованих вуглеводів (наприклад, біле борошно і цукор), можуть провокувати харчову поведінку, схожу на залежність.

Клінічні випробування на людях показали, що це порушення харчової поведінки характерно і їм. Поки невідомо, які саме продукти викликають подібні реакції, стверджує Ешлі Гірхард, доцент психології Мічиганського університету. Проте вже встановлено, що дієтична їжа без додавання жиру або рафінованих вуглеводів, наприклад, коричневий рис і лосось, не були пов'язані з харчовою поведінкою, що нагадує залежність.

Люди з симптомами звикання до їжі або великим значенням індексу маси тіла (ІМТ) мали значні психологічні проблем з надмірним вживанням висококалорійної їжі, що дозволяє припускати у них розвиток залежності.

«Деякі люди можуть бути особливо чутливими до „кайфу“, який виникає при вживанні висококалорійних продуктів» — пояснює Еріка Шульт, доктор психології і головний автор дослідження.

Подальші дослідження будуть спрямовані на те, щоб з'ясувати, які саме продукти здатні викликати звикання і чи здатні вони викликати розвиток змін у роботі головного мозку і поведінці, як це роблять важкі наркотики.

Похожие статьи:

Общество246 мільйонів чоловік - наркомани!

Здоровье и медицинаСкільки років життя забирає у нас куріння?

IT-ТехнологииЧому нас тягне в соцмережі?

Общество​В одному з ресторанів "Макдоналдс" продавали наркотики

ОбществоКривий Ріг - місто наркоманів!

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети