Єгор Соболев: за рік жодного суддю не було люстровано

27 февраля 2015
62720 просмотров Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article7537.jpg

За рік, що минув, жодного суддю не було люстровано, хоча для цього ухвалено два закони. Про це заявив заступник голови фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв, повідомляє прес-служба партії.

«На початку минулого року було ухвалено закон про відновлення довіри до суду, потім, восени, – закон про очищення влади. Тобто закон є, але його тотально саботують усі, починаючи з президента», – зазначив він.

Попри це парламентар закликав громадян не опускати рук і повідомляти про порушення люстраційного законодавства суддями та чиновниками.

«Обіцяємо не забути жодного випадку саботажу. Ми створимо відкритий реєстр людей, які уникли люстрації, і рано чи пізно вони понесуть відповідальність», – заявив Соболєв.

Крім того, депутат повідомив, що від громадського люстраційного комітету вже подано два судові позови щодо посадовців Міністерства внутрішніх справ, які уникли люстрації.

Інший нардеп від цієї політсили – Олена Сотник – заявила, що результати дії закону «Про справедливий суд» громадяни відчують не раніше, ніж за рік.

За словами депутата, закон, що вчора набув чинності, – лише перший крок, і наступним має стати ухвалення змін до процесуальних кодексів.

«Після цього люди почнуть відчувати зміну у системі, адже саме це законодавство регламентує доступ громадян до суду», – заявила Сотник в ефірі Еспресо.TV.

Крім того, для більшої прозорості судових рішень потрібно ухвалити закон про електронне судочинство (поки що закон, який дає змогу це впровадити, прийнято лише в першому читанні).

Проте, як зауважила парламентар, для справжніх змін у системі судочинства потрібно змінювати Конституцію.

«Зрозуміло, що для внесення змін в Основний закон потрібно близько року, але що швидше ми почнемо процес внесення змін, то раніше він закінчиться», – зазначила Сотник.

«Перше, що треба зробити, – позбавити права на судочинство тих суддів, що мали стосунок до майданівських справ. Адже більшість суддів упевнені, що вони ніколи не будуть покарані за свої неправомірні рішення», – зазначила парламентар.

Олена Сотник зауважила, що відповідні скарги для цього подано близько року тому, проте рішення по них досі немає.

zaxid.net

Похожие статьи:

Новости в миреБібер зміг домовитися з охоронцем, що подав на співака до суду за побиття

Новости ПолитикиСуд відмовився замінити вирок Іващенку

Новости в миреУ Болівії суд відмовився дозволити аборти

Новости ПолитикиВласенко заявляет, что его хотят посадить в тюрьму на два года

Новости УкраиныРозгін Євромайдану 30 листопада. Суд виправдав Попова і Сівковича

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk