Володимир Бондаренко вимагає гроші за послуги які не надаються

17 мая 2014
5795 просмотров Голосов: 1 Автор:misha
article4752.jpg

Напевно щодня в різних куточках України продумується якась чергова афера і в співпраці з органами місцевого самоврядування вводиться в дію, проте рекордсменом по кількості таких залишається столиця. 3 роки тому в Києві рішенням міської ради було запущено в існування комунальне підприємство, яке почало встановлювати ціни на заведення телекомунікаційних мереж у будівлях комунальної власності за ціну, яка в 5 разів вища, ніж рекомендує Антимонопольний Комітет України!

Відповіді на офіційні звернення громадських організацій не просто дивують, а ставлять у «патову» ситуацію. Ось одна із таких історій.

Формування проблеми

Якщо влада хоче знайти, як заробити гроші і почати їх «відмивати», вона вводить на ринок робіт чи послуг посередника. Як наслідок, вартість такого товару або послуги різко зростає, держава створює для посередника монопольне середовище, витісняючи інших суб’єктів господарювання, але при цьому на якість вже ніхто не звертає уваги.

Голова Київської міської державної адміністрації отримав звернення від Інтернет Асоціації України, що об’єднує понад 150 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій України з приводу рішення Київради №378/5765 від 14 липня 2011 року.

Передісторія

У тексті рішення органу самоврядування йде мова про створення сприятливих умов для функціонування та розвитку телекомунікацій в Києві. Згідно цього рішення на ринок інформаційних технологій вводиться посередник в особі такого собі комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація», або просто КЖСЕ. Це підприємство отримує доручення здійснювати моніторинг та координацію розміщення суб'єктами господарювання телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності та укладати договори на розміщення телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності. Тобто на ринку послуг з’явилося підприємство, яке фактично стало монополістом.

Тариф на розміщення телекомунікаційних мереж у житлових і нежитлових будівлях комунальної власності становить 0,60 грн. на 1 квартиру, проте Асоціація вважає його необґрунтованим економічно. Разом із тим, ¾ від суми платежів, яку сплачують суб’єкти господарювання, розподіляється за напрямами, не пов'язаними з відшкодуванням витрат на утримання місць розміщення телекомунікаційних мереж.

Нормативно-правове регулювання питання

Більше того, АКУ встановив, що тариф на 1 квартиру не може перевищувати 0,125 грн. хіба що за умови її економічного обґрунтування. Ці рекомендації були встановлені ще в 2011 році.

Міська влада не виконує рекомендації про необхідність запобігання порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Згідно чинного законодавства, оператори, провайдери телекомунікацій не зобов’язані здійснювати фінансування робіт, пов'язаних з утриманням житлового та нежитлового фонду, або фінансування статутної діяльності комунальних підприємств. А в нашій історії виходить, що вони це зобов«язані робити!

Діяльність КЖСЕ

КЖСЕ необґрунтовано завищило тарифи на розміщення телекомунікаційних мереж у житлових та нежитлових будівлях комунальної власності, що в свою чергу призводить до завищення витрат на надання телекомунікаційних послуг, що надаються кінцевим споживачам з використанням цих мереж.

Людей також обурює той факт, що тариф встановлений за кожну квартиру незалежно від того, чи користуються жителі квартири відповідними послугами, чи ні. Це призводить до значних витрат операторів, провайдерів телекомунікацій на послугу розміщення телекомунікаційних мереж у житлових будівлях комунальної власності.

Подана пропозиція

Відповідно ч.12 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на найближче засідання Київради слід ініціювати реалізацію таких кроків:

— дотримання рекомендацій Антимонопольного комітету України щодо рішення № 378/5765;

— визначити, що плата, яка стягується з телекомунікаційних підприємств, не може бути більшою 0,125 грн. за 1 квартиру, як єдиного на сьогодні тарифу, що має відповідне економічне обґрунтування;

— дати можливість телекомунікаційним підприємствам м. Києва укладати угоди на розташування телекомунікаційного обладнання без будь-яких посередників.

Результат

У відповіді, яку отримала Інтернет Асоціація України, все виглядає наступним чином: відповідно до закону «Про телекомунікації» договори про розміщення мають укладатися із власниками будівель, ціна укладається на основі рекомендацій, проте з коефіцієнтами, договори, укладені напряму, суперечили чинному законодавству, а комунальне підприємство КСЖЕ отримувало авансові платежі виходячи із планових витрат…

Для людей, не знаючих проблеми, все могло б здатися важким на сприйняття, а той, хто стикався з проблемою, розуміє одне: його дурять і «деруть сьому шкуру», інколи навіть в ситуації, коли такі послуги не надавалися.

Наслідок

Владу, яка діє не в інтересах власної громади, а в своїх «шкурних», потрібно гнати від себе куди подалі. Жителі Києва хочуть, аби у владі були люди, які перестануть вирішувати свої бізнесові інтереси, а нарешті задумаються про звичайних громадян.

Вони вимагають люстрації всіх чиновників, і починати треба з голови КМДА. Завтра може з’явитися нове КЖСЕ, післязавтра ще одне, і так далі, що значно посилить податкове навантаження на звичайних людей. У той самий час, підвищення заробітних плат суттєво не спостерігається. Чи зможуть люди платити більше? Пане Бондаренко, варто звернути увагу на людей!





Похожие статьи:

Новости ПолитикиКличко и КСЖЭ – вместе против киевлян

Политические статьиКСЖЕ ищет новые способы ограбить Киев

Новости Киева​У Києві сьогодні в ночі проведуть військові навчання

Новости БизнесаАнтимонопольний чи монопольний комітет України?

Политические статьиНа какие уступки надо идти власти и оппозиции - СМИ

Комментарии (2)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk