Юрій Кравченко: Чому Порошенко вже два роки не призначає посла України в Угорщині

9 марта 2016
8138 просмотров Голосов: 2 Автор:Pavel Nek
article12163.jpg

Президент Українського самоврядування в Угорщині Юрій Кравченко дав інтерв'ю:

Чи підтримує Україна зв'язок з Угорщиною?

Угорщина все робить для того, щоб підтримувати зв'язок з Україною, але Україна в свою чергу залишається нерозвіданою для Угорщини.
За останні 20 років, Україна ніколи не займалася популяризацією Угорщини і не співпрацювала з угорською пресою. Угорщина має тісні контакти тільки з Закарпаттям і то, тому що в цій області проживає велика кількість угорців. Угорщина є ключовим партнером для України, адже всі транспортні перевезення на Захід, проходять саме через неї. Угорщина — ворота в Європу для України. Угорщина також була першою країною в Європі, яка визнала Голодомор — геноцидом українського народу.
Угорщина і угорці до України відносяться добре, але якщо ти відносишся до них добре, а вони не звертають увагу, то яке може бути відношення?!
Які дипломатичні стосунки з Угорщиною можуть бути, якщо Петро Олексійович Порошенко вже два роки не призначує посла України в Угорщині?! До того ж, скоротили майже вдвічі штат посольства. Ось такий напрям і тримаємо на Європу!

Чи можуть займати високі державні посади ті чиновники, які за своє життя ніколи не розмовляли українською мовою?

Кожна людина розуміє, що державна мова повинна бути одна.Навіть якщо подивитись на ту ж саму Бельгію і навіть Канаду. Ці країни цивілізовані, в них там все гарно, а миру немає! Проблеми в них великі. Вони постійно хочуть один з одним розійтись. Навіть це показує на скільки важливо, щоб державна мова була тільки одна. Громадян країни може розмовляти будь-якою мовою, але державний діяч повинен спілкуватися тільки державною мовою. А якщо б Арсен Аваков розмовляв на вірменській, бо це його рідна мова!? Це повний нонсенс. Навіть грузин Міхеіл Саакашвілі старається давати інтерв'ю повністю на українській мові.
Я вам скажу два приклади: Чехія і Угорщина. У них була така ж сама проблема, вони довгий час були під німцями, це було приблизно у 18 столітті і доходило до того, що в Будапешті практично не розмовляли угорською мовою. 
Я сам із Запорізької області і на моїх очах проходив цей етноцид. Я виріс ще так, що на весіллях у нас співали на українській мові, а коли мені вже було 16 років, то всі вже співали тільки на російській мові.

Як Київ підтримує українську діаспору?

У нас зараз є хороший бюджет, на даний момент нам дають більше 200 000 євро в рік. Тобто, у нас є свій бюджет, завдяки якому ми можемо зробити все що нам треба. І тут такий закон, що ми не маємо права робити собі накопичення. При Леоніді Кравчуку ще була допомога, нам регулярно давали по 1000 доларів на виконання наших планів. Але зараз, знаючи становище нашої держави, ми не можемо дозволити собі вимагати з неї грошей. Але не всі країни такі багаті як Угорщина, в них наша держава повинна надавати грошову допомогу, але робити це треба із обережністю. Буває таке, що посол з іншої країни приїжджає і якщо йому дають гроші на підтримку української діаспори, він замість того створює так звану власну "кишенькову діаспору".
Діаспору створити неможливо, вона або є, або її немає. Росії це не вдалось зробити до цього часу. Вони викидають гроші, а діспору так і створити не виходить, в України виходить все навпаки. В світі є тільки три діаспори: вірменська, українська і єврейська. Три країни, які пережили геноцид у свій час. Мабуть якийсь зв'язок із цим є.

Наскільки цікава наша українська діаспора в Угорщині?

До нас приходять і якби люди не приходили, то не було б сенсу самоврядування. Адже для створення самоврядування, потрібно щоб люди спочатку записалися туди. Записуються і діти, і дорослі. Головне — любити українську мову.

Чи співпрацюєте ви з діаспорами в інших країнах і чи існують у вас спільні проекти із ними?

Так. Співпрацюємо з діаспорами практично у всіх країнах.На території минулої Югославії існує велика українська діаспора. Там колись жило 300 тисяч українців. А на даний момент там існують українські села, точно такі ж як і в Україні, зовсім не схожі на хорватські. Деякі люди навіть в шостому поколінні розмовляють українською мовою та танцюють гопак.

Кілька тижнів тому, посол Угорщини в Росії заявив, що Росії не є агресором для Угорщини, як ви до цього ставитеся, як ви на це відреагували, з огляду на те, що Угорщина є членом НАТО?

Ці слова на його совісті. По-перше, це сказав посол, тому ми ніяк не реагували на це, якби це сказав Міністр закордонних справ, тоді б ми якось відреагували. Але ставлюся я до цього різко негативно.

Це самоврядування — це таке громадське об'єднання?

Ні, це таке саме самоврядування, як самоврядування у звичайному місті. Це абсолютно державна організація.

Яка кількість вашої громади?

7220 чоловік записались офіційно у самоврядування, плюс ті, які живуть не тут, то кількість доходить до 32 тисяч. Це Державна рада українців в Угорщині.

Ви казали про бізнес клуб, а скільки українців зробили бізнес в Угорщині?

Українці в Угорщині відкрили до п'яти великих бізнес-проектів, але бізнес йде і угорці теж відкривають свій бізнес в Україні. Тільки на Прикарпатті є вісім угорських фірм.

Інтерв'ю було насиченим і цікавим.

Похожие статьи:

РелизыОбращение к послу Украины в России

ПроисшествияУкраинский посол в Москве отозван для консультаций

Новости ОбществаПосол США в Україні Джеффрі Пайєтт не задоволений реформами та фрустрацією в Україні

Новости в миреМЗС Франції викличе посла України у зв'язку подіями у Києві

Новости КиеваАктивисты разгромили посольство РФ в Киеве

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети