Коли в країні постає питання про роль держави у регулюванні ринкових інструментів і важелів, існує чимало ефективних варіантів для досягнення позитивного результату у вирішенні проблеми. На законодавчому рівні це роблять за допомогою законів та підзаконних актів, а на місцевому – за допомогою регіональних програм розвитку, обрання стратегічних напрямків розвитку економіки краю тощо.
У Дніпропетровській області України, для прикладу, наприкінці 2010 року була затверджена Програма розвитку малого підприємництва строком на 2 роки. Це не вперше обласні депутати на сесії приймають такий документ: відповідно до чинного українського законодавства кожні 2 роки після широкого обговорення громадськістю проектів голосується прийняття регіональної програми у сфері малого бізнесу.
На 2 роки перспективними в області напрямами стали: впорядкування нормативного регулювання підприємництва, фінансово-кредитна та інвестиційна підтримка, а також формування інфраструктури підприємницької діяльності.
З метою стимулювання підприємництва також було оголошено про проведення конкурсу на будівництво нових об’єктів інфраструктури.
Кожна із програм, прийнятих до цієї, а також наступна стали логічним продовженням реалізованої в області стратегії по підтримці малого бізнесу.
Головна мета регіональної програми – це створення відповідних умов для реалізації права мешканців на мале і середнє підприємництво. Результатом виконання програми мало стати підвищення ефективності діяльності малого підприємництва в Дніпропетровській області через створення нових робочих місць, залучення іноземних інвестицій, підвищення стандартів якості життя.
У звіті Державної служби регуляторної політики наведена інформація про те, що Дніпропетровська область планувала використати для реалізації програми 1,8 млн. грн. у 2012 році, що є одним із найвищих показників по Україні. Проте фінансування на реалізацію положень Програми здійснено не було жодним чином. Крім того, у зведеному звіті Державної служби практично відсутні показники по трьох перспективних напрямках, які були проголошені обласними депутатами відповідно до затвердження Програми на сесії.
Однак все ж таки можна від слідкувати деякі дані. Зокрема:
1)в області діє 4 бізнес-центри і 1 бізнес-інкубатор;
2)на Дніпропетровщині свою діяльність проводить 1 Фонд підтримки підприємництва і немає жодного інноваційного Фонду;
3)в області всього 7 консультаційних центрів, в той час, як наприклад в Донецькій їх 630;
4)Відшкодування відсотків за банківські кредити, отримані для реалізації інвестиціних проектів не відбувалося;
5)Суб’єктам малого підприємництва не було надано кредити в рамках програми;
6)За державні кошти суб’єктами малого підприємництва роботи і послуги не надавалися.
Цих показників і даних цілком і повністю достатньо, щоб довести, що малий бізнес незабаром помре, враховуючи значний вплив олігархів на появу перспективних ініціатив у підприємництві та їх оперативне «реагування» з привласнення таких ініціатив, а також цілий ряд інших факторів, що на сьогоднішній день значно ускладнюють можливість ведення бізнесу в Україні.
Новости Политики → БОНДАРЕНКО ПРОДОВЖУЄ СВАВІЛЛЯ В КИЄВІ
Малый и средний бизнес в Украине → Польша выделит 100 млн долларов для развития малого бизнеса Украины
Общество → 7 одкровень бізнесменів: що вас може очікувати?
Новости Экономики → Хендмейдер як представник підприємницькї ініціативи