Хто стане фаворитом Порошенка на Закарпатті?

9 апреля 2014
4536 просмотров Голосов: 0 Автор:manknteu
article4408.jpg

На Закарпатті триває протистояння між партією "Єдиний центр" та УДАРом за те, хто працюватиме на президентській кампанії Петра Порошенка. Про це можна судити з того, що на даний момент жодного виборчого штабу так і не було створено. Трохи більше місяця залишилося до того дня, коли українські громадяни почнуть обирати нового президента, а виборча кампанія під загрозою зриву.

Лідер народної симпатії Петро Порошенко ніяк не визначиться, кому ж віддати можливість бути його обличчям на Закарпатті. Ця область є специфічно в кількох планах. З однієї сторони, багатонаціональність, яка присутня тут, та близькість до кордонів прагнутиме зберегтися в області, і місцеві партії зроблять для цього все можливе.

Серйозний вплив на ситуацію на Закарпатті намагаються чинити угорці. Проте сепаратизмом тут точно навіть «не пахне».

Вже кілька років поспіль як нація ніяк не утвердяться русини. Їхні лідери вже неодноразово ставали об’єктами навіть національного обговорення. Тему русинства також зачіпає і брат одного з фігурантів даної статті Іван Балога, який є головою обласної ради.

Проте партія Балог вже давно перестала відповідати настроям суспільства, і якби вибори відбулися в найближчу неділю, "Єдиний Центр" отримав би менше, ніж 3% голосів виборців. Це свідчить про те, що навряд чи з таким рейтингом можна довіряти виборчу кампанію партії, яка фактично відбуває свої останні дні на політичній арені. Звісно, є шанс відродитися через партію «Солідарність», але для цього треба купити таку можливість. І скоріше за все, Порошенко зможе купити струтктуру Балоги. За виборчу кампанію. Проте чи треба майбутньому майже президенту України негатив із боку громадськості? Громадський конвент, який сформувався в революційні події в області, не сприяє приходу кланів Балог до влади ще й виконавчої, тобто до очолення ним обладміністраці. На своїх акціях активісти від громади неодноразово закликали не підтримувати партію, яка прийшла до влади через скупку голосів. Рейтинг партії дійсно скотився до 2%, а неоднозначна гра Балоги (то ставимо палатку, то знімаємо, то йдемо в революції разом, то припиняємо боротьбу) під час подій в Києві далеко не зіграла на руку.

І не можна обійти увагою медійну роботу партії. Кількість балогівських сайтів на Закарпатті зашкалює, і така робота могла б допомогти Порошенку стати президентом, принаймні для найзахіднішої області.

А що ж може УДАР на Закарпатті? Це партія, яка впевнено, разом із громадськістю, вела Віталія Кличка до першості у президентській гонці. Раптове зняття кандидатури одного з найсильніших кандидатів виборчої кампанії та підтримка ним Петра Порошенка трохи спантеличила всіх, адже партія напевно готувала кандидатів у члени ДВК, спостерігачів та довірених осіб.

Проте всі одностайно підтримали більш рейтингового кандидата.

Партія Кличка на Закарпатті отримала один з найбільших показників. Кожен четвертий закарпатець на парламентських виборав віддав свій голос за цю партію. Послідовні дії партійної організації та її очільника нардепа Валерія Пацкана дозволили не просто утримати, але й закріпити і збільшити цей показник. Як такого негативу партійна організація не має, її тенденція до розширення за участю представників інтелеігенції — яскравий тому приклад.

Проте є одне «але»: партійна організація не має достатньо медійних можливостей, і вся робота в передвиборчій кампанії вийшла би «в поля». Це б дало можливість загартувати партійних функціонерів, проте в період «військової передвиборчої кампанії» часу на активні дії в полях не залишилося.

Беззаперечним плюсом до карми партії також залишається той факт, що партія не була при владі, не встигла себе дискредитувати. Хоча багато скептиків вказують на брак досвіду у зв’язку із цим фактом.

Залишається спостерігати, що саме переможе на Закарпатті у цій містечковій боротьбі — клан Балог чи представництво Кличка. Це має вирішитися найближчим часом.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети