Рада посилює відповідальність за п'яне водіння

13 июля 2020
14299 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19533.jpg

У понеділок, 13 липня, Верховна Радапріняла в першому читанні прийняла закон, який посилює відповідальність за порушення Правил дорожнього руху, керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.

Рада посилила відповідальність за керування автомобілем в стані алкогольного сп'яніння.
За відповідний законопроект №2695 «Про внесення до деяких законодавчих актів змін щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху» проголосували 282 народних депутата, передає «Інтерфакс-Україна».

«Законопроект передбачає підвищення адміністративної відповідальності. Сьогодні вона становить 10 тис грн, планується її підвищити, думаю, мінімум в два рази, але це буде обговорюватися до другого читання. А за повторну п'янку за кермом ввести адміністративний арешт від 10 до 15 діб — це новела », — розповів журналістам глава парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Законопроект пропонує внести зміни в ряд статей Кримінального кодексу України, а також закони «Про дорожній рух» та «Про національну поліцію».

Зокрема, законопроект збільшує штрафи за нетверезе водіння, вводить штрафи за покидання місця ДТП, а також «зменшує поле для маніпуляцій, щоб уникнути відповідальності». Крім того, він регламентує поведінку водія, якщо його зупинили поліцейські.

Які штрафи передбачені законом:

За залишення місця ДТП — штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів (3 400 грн) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 6 місяців, або адмінарешт на строк від 10 до 15 діб. 
За повторну протягом року їзду без ременя безпеки — арешт на строк від 5 до 10 діб або позбавленням прав на термін від 3 до 10 діб. 
За п'яне водіння — штраф у розмірі 10 200 грн з позбавленням водійських прав на один рік. Повторне порушення протягом року — 20 400 грн штрафу з позбавленням прав на 3 роки або адміністративний арешт на строк 10 діб.Якщо водій протягом року попадається втретє, йому загрожує штраф 40 800 з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб (теж з позбавленням прав). 
Вживання алкоголю або наркотичних речовин після ДТП і до огляду спричинить 20 400 грн штрафу або арешт на 15 діб з позбавленням прав на термін до 3-х років. 
Документ пропонує також збільшити термін ув'язнення до 7-12 років за «водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», яке привело до загибелі кількох людей.
Нагадаємо, законопроект зареєстрували в парламенті ще 27 грудня 2019 року, а 2 січня 2020 року передано на розгляд комітету.

Похожие статьи:

ОбществоАнатолій Ясковець проти неіснуючої секти…

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети