Водії можуть користуватися "закачаними" з держреєстру в смартфон водійськими правами і техпаспортом

19 ноября 2019
20566 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19029.jpg

З повідомлень Міністерства цифрової трансформації, уже в листопаді українці зможуть  користуватися  електронними водійськими посвідченнями  і техпаспортом з державного  реєстру через свій мобільний додаток. Через відповідну програму — "Дія", яке розробляється Мінцифрою, за участю, в тому числі і МВС, можна буде сформувати електронний образ кожного з цих документів, завантажити собі електронну виписку з реєстру на телефон, і при зупинці транспортного засобу поліцейським пред'являти не пластикове посвідчення, які продовжують залишатися в силі, а їх електронний аналог.

Для того, щоб згенерувати електронне посвідчення водія, в базах даних має бути ваше електронне відцифроване зображення особи з посвідчення виданого після 2013 року. Тому, якщо у людини радянське водійське посвідчення, — на жаль, ви не отримаєте  актуального цифрового зображення обличчя. Сервіс в першу чергу буде перевіряти, чи є можливість згенерувати таке посвідчення водія.

Такі електронні посвідчення будуть діяти тільки в Україні. Якщо людина збирається подорожувати до Європи, потрібно буде брати з собою пластикове посвідчення, інакше можуть бути проблеми з представниками влади інших країн.
В Єдиному державному реєстрі МВС міститься 10 млн водійських прав, але фотографії є лише у 2,5 млн водіїв, що отримали права після 2013 року. За умовами користування електронними правами, наразі лише ці водії зможуть скористатися такими документами.

Електронні посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію авто перевірятимуть наступним чином:

— водій зі свого смартфону повинен пред’являти документи поліцейському;
— поліцейський за допомогою спеціальних технічних засобів повинен підтвердити дані в електронних ресурсах єдиної інформаційної системи МВС.

Що необхідно для замовлення е-посвідчення водія чи е-техпаспорта:

-завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг («Дія»);
пройти електронну ідентифікацію.

Похожие статьи:

IT-ТехнологииВ Польше разработали устройство, позволяющее выспаться за 2-3 часа

IT-ТехнологииПерша флеш-карта microSD на 128 ГБ

IT-Технологии​Україна ініціювала створення глобальної бази нелегальних телефонів

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети