Сенсація: на Марсі течуть річки

28 сентября 2015
4501 просмотр Голосов: 0 Автор:Kovel
article10427.jpg

НАСА оголосило про розкриття головної таємниці Марса — на планеті знайдені річки — сезонно з'являються потоки солоної рідкої води. Про це агентство повідомило в понеділок, 28 вересня, на спеціально організованій для цього прес-конференції.

Захід транслювався в прямому ефірі на NASA Television і сайті агентства, а його основні результати опубліковані в Nature Geoscience.

Головний висновок прес-конференції та публікації — на Марсі в даний час існують сезонні потоки рідкої солоної води. Ці утворення проявляють себе в теплу пору року і зникають — в холодну. До своїх висновків планетологи дійшли, проаналізувавши високоякісні знімки, отримані науковим інструментом High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE) орбітального марсіанського апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO).

У заході взяли участь Джим Грін (головний планетолог НАСА), Майкл Мейер (провідний дослідник Марса в агентстві), Мері Бет Вільгельм (вчений з Дослідницького центру Еймса в Каліфорнії і Технологічного інституту в Джорджії), Лухендра Ойха (вчений з Технологічного інституту в Джорджії), а також Альфред Макьюн (головний спеціаліст по науковому інструменту HiRISE з університету Арізони).

Ойха разом з колегами представив спеціальний метод, який дозволив провести більш акуратний спектральний аналіз (від інструменту CRISM (Compact Reconnaissance Imaging Spectrometer for Mars) станції MRO) знімків і показати наявність на знятих HiRISE марсіанських схилах гідратованих солей (перхлоратов). Деякі з перхлоратов дозволяють воді бути рідкою при температурах, що досягають мінус 70 градусів Цельсія. Раніше вчені виявляли на Марсі перхлорати, проте в гідратованій формі — вперше, повідомляє Лента.

На представлених в ході прес-конференції та публікації в журналі Nature Geoscience потоки солоної води з'являються і зникають на схилах пагорбів. Загальна ширина потоків, як правило, не перевищує п'яти метрів. Як відзначають дослідники, солі вони виявили тільки в районах протікання сезонних річок. На сусідніх ділянках слідів таких з'єднань вчені не знайшли. Планетологи відзначають, що наявність солоної води важливо для потенційного існування життя на Червоній планеті (вода без солей швидко б замерзала).

Похожие статьи:

IT-ТехнологииNASA TV міняє формат

Образование и наука​Озоновий шар Землі поступово відновлюється

Новости НаукиАстероид BL86 имеет свой спутник

Новости НаукиСтыковка прошла успешна

ОбществоОфіційно: США визнало Крим територією Росії

Теги: наса, марс
Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети