Forbes назвав десять найуспішніших мільярдерів десятиліття

26 декабря 2019
26039 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19114.jpg

Американський діловий журнал Forbes склав список десяти найбільш успішних мільярдерів десятиліття.Цей список підтверджує істину інвестиційної стратегії Уоррена Баффета — «купуй і тримай акції вічно».

Інвестиційна філософія Уоррена Баффета, яку він запозичив з випадково купленої в Університеті Небраски книги,: — «купуй і тримай акції вічно», виявилася однією з найбільш успішних стратегій в історії.

Незважаючи на те що з 2006 року Оракул з Омахи передає великі пакети акцій Berkshire Hathaway благодійним організаціям (сумарно передані активи на $ 34 млрд), він завершує 2019 рік з станом приблизно в $ 89 млрд, на $ 42 млрд більше, ніж в 2010 році, що робить його сьомим у списку мільярдерів, які більше всіх розбагатіли за останні 10 років. Баффет не продав жодного паперу Berkshire, і приблизно 98% його стану припадають на акції компанії.

Стратегія «тримати вічно» спрацювала і для більшості інших найуспішніших бізнесменів десятиліття: всі вони стали багатшими мінімум на $ 40 млрд з 2010 року. В цілому десять лідерів розбагатіли на приголомшливі $ 555 млрд. Це свідчить про самий тривалий період зростання ринку в історії. Всі, хто потрапили в десятку бізнесменів, є засновниками або давніми керівниками (колишніми або діючими) публічних компаній, які в останні десять років не покидали заголовків ЗМІ. Як і Баффет, вони заробили головним чином тому, що зберегли великі пакети акцій цих фірм.

Один з бізнесменів, який дотримувався подібної стратегії, — колишній CEO Microsoft Стів Балмер. «У моїх венах тече Microsoft — ось уже 34 роки, і так буде завжди», — сказав Балмер незабаром після того, як покинув свій пост глави IT-гіганта. «Компанія досягне нових висот. Я буду гордий, і я залишуся у виграші завдяки володінню акціями », — додав він.

Вісім з десяти найуспішніших бізнесменів заробили 80% і більше від свого стану завдяки акціям фірм, які вони заснували або колись очолювали. До них відносяться не тільки Балмер і Баффет, але і Марк Цукерберг з Facebook, Бернар Арно з LVMH і Джефф Безос з Amazon. Навіть переживши найдорожчий розлучення в історії, Безос розбагатів більше всіх за це десятиліття, збільшивши свої активи на $ 97,4 млрд із 2010 року. Зараз він найбагатша людина світу, тоді як на початку десятиліття він займав 43-е місце в глобальному рейтингу мільярдерів.

Приблизно 60% стану Джека Ма, колишнього вчителя англійської, що виріс в бідній китайській родині, доводиться на Alibaba, гіганта онлайн-торгівлі, якого він створив 20 років тому зі стартовим капіталом $ 60 000. Вихід Alibaba на Нью-Йоркську фондову біржу у вересні 2014 року став найбільшим IPO в історії на той момент. Ще 9% його стану пов'язані з дочірньою Фінтех-компанією фірми, Ant Financial, яка є найдорожчим «єдинорогом» світу і оцінюється в $ 150 млрд. Найбагатша людина Китаю на сьогоднішній день, Ма мав статки в $ 1,2 млрд десять років тому.

Єдиний мільярдер з цього списку, який не зберігає більшу частину свого стану в акціях однієї компанії, — Білл Гейтс. Легендарний підприємець продав або віддав більшу частину акцій Microsoft, завдяки яким він розбагатів, і побудував більш диверсифіковану інвестиційну імперію. За це десятиліття він став багатшим на $ 54,6 млрд.

Топ-10 мільярдерів за версією журналу:

1. Засновник Amazon Джефф Безос (його стан з 2010 по 2019 рік збільшилася на $ 97,4 млрд);

2. Власник Dior і Louis Vuitton Бернар Арно (+ $ 80,2 млрд);

3. Засновник Facebook Марк Цукерберг (+ $ 68 млрд);

4. Засновник Microsoft Білл Гейтс (+ $ 54,6 млрд);

5. Творець компанії Inditex Амансіо Ортега (+ $ 49,9 млрд);
6. Один із засновників Google Ларрі Пейдж (+ $ 43,5 млрд);

7. Один з найбільших інвесторів світу Уоррен Баффетт (+ $ 41,8 млрд);

8. Колишній гендиректор Microsoft Стів Балмер (+ $ 41,8 млрд);

9. Один із засновників Google Сергій Брін (+ $ 41,3 млрд);

10. Засновник і голова ради директорів Alibaba Group Джек Ма (+ $ 40,8 млрд).

Похожие статьи:

ОбществоТоп-10 провальних фільмів 2015 року

Новости БизнесаВ американском рейтинге «Forbes» оказались 9 украинцев

Новости УкраиныForbes Україна запускає україномовну версію сайту forbes.ua

Политические статьиНамагаючись забрати Крим, Путін може зруйнувати Російську Федерацію

Экономика«AXA Страхование» подвела итоги 2014 года

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk