В Україні фізосіб-підприємців звільнять від подвійного ЄСВ

26 сентября 2019
36764 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18900.jpg

Податковим комітетом Верховної Ради зареєстрований законопроект, яким пропонується   звільнити фізосіб-підприємців від подвійної сплати єдиного соціального внеску. Сьогодні така практика поширена, коли ФОП одночасно ведуть професійну діяльність.

Нерідко приватні особи-підприємці засновують благодійні фонди і, можливо, після звільнення від подвійноо ЄСВ їм буде легше це зробити. Серед підприємців доволі поширеним є питання як зареєструвати благодійний фонд. Звісно ж це не проста процедура і потребує первних коштів, але враховуючи, що подвійного соціального внеску тепер не буде, то, може бути, що число таких ініціатив збільшиться.

Ця пропозиція міститься в проекті закону «Про внесення змін до Закону України« Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування »(щодо усунення дискримінації по колу платників)».

У разі прийняття документа, із закону виключать норму, за якою такі підприємці повинні були платити мінімальний ЄСВ, що багатьох змушувало закривати свій ФОП на період працевлаштування або ж сплачувати соцвнесок, незважаючи на відсутність доходу від підприємницької діяльності.

Крім того, депутати мають намір звільнити від сплати ЄСВ ще і пенсіонерів. Парламентарії вважають, що це стимулює їх офіційно вести професійну діяльність.

За словами юристів, прийняття цього законопроекту в певній мірі знизить податкове навантаження на деякі категорії ФОП:

-  ФОП, які одночасно є особами, що ведуть професійну діяльність: адвокати, нотаріуси, викладачі та отримують дохід від такої діяльності.
-  «Сплячі» ФОП, які не отримують доходів.
-  Пенсіонери, які ведуть професійну діяльність.

За першою категорією ФОП податківці зараз нараховують подвійний ЄСВ: і як ФОП, і як особі, що веде професійну діяльність.

Частина підприємців не наважувалася сперечатися з фіскальними органами і оплачувала цей ЄСВ, а інша частина вдало оскаржила такі нарахування в судах, що безсумнівно збільшувало навантаження на судову систему.

Є категорія ФОП, які ставали такими суто для роботодавця. А після переходу на нову роботу, де вони оформлялися по трудовій книжці, потреба в ФОП у них відпадала. Але багато хто не закривають ФОП, хоч і не ведуть діяльність по ньому. Такі ФОП податків не платять через відсутність оборотів, але від сплати ЄСВ їх могло звільнити тільки рішення суду. Верховним судом вже теж прийнято рішення про неправомірність подвійного нарахування ЄСВ.

Після прийняття такого закону автоматичне донарахування ЄСВ  за професійну діяльність не проводитиметься, що спричинить за собою збільшення кількості ФОП і надходжень податків від них. Також це знизить кількість безперспективних для податківців судових справ і навантаження на судову систему 

 

Похожие статьи:

Новости ОбществаЗ 1 січня 2016 року українці - власники нерухомості більше 180 кв. м, платитимуть податок

Новости ЭкономикиВступив в дію закон про податковий мораторій через пандемію коронавіруса

Новости УкраиныХто не буде платить новий податок

Коммунальные предприятияУкраїнці потрапили в іпотечну пастку

Новости ЭкономикиВ Украине закрылись 333 тысячи физических лиц-предпринимателей

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk