Київ отримає 100 млн. євро кредиту на оновлення міського транспорту

10 декабря 2021
15081 просмотр Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article20268.jpg

Київ підписав кредитну угоду на 100 мільйонів євро між столицею та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Ця угода дозволить місту отримати 100 мільйонів євро на оновлення тролейбусного парку та вагонного парку метрополітену.

Як повідомляє прес-служба КМДА, угоду підписали мер столиці Віталій Кличко, голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон та голова Представництва ЄС в Україні посол Матті Маасікас.  “Кредитний договір, який ми сьогодні підписуємо, – найкраща фінансова угода для міста за останні 30 років. Воно дозволить столиці отримати 100 мільйонів євро на поновлення тролейбусного парку. А також вагонного парку метрополітену міста. Без перебільшення — це допоможе підвищити доступність та покращить якість послуг громадського транспорту. Підкреслю, це перший кредит від Європейського інвестиційного банку в Україні, запропонований місту безпосередньо без участі держави. Ця нова модель фінансування відповідає стратегії Уряду України, спрямованій на фінансову децентралізацію та делегування повноважень”, — наголосив Кличко.За його словами, проект реалізовуватиметься містом через комунальні підприємства “Київпастранс” та “Київський метрополітен”.“Кредитні кошти ЄІБ на цей проект – це можливість для Києва збільшити ресурси для закупівлі нових сучасних тролейбусів та вагонів метро. А також розширити мережу електротранспорту. Бути першим містом України, яке отримає пряме фінансування від ЄІБ, має велике значення для нас. Ми вдячні Європейському Союзу та його банку – ЄІБ – за таку підтримку та довіру. Новий електротранспорт сприятиме і розвитку Києва як сучасного та більш екологічного міста”, — наголосив Кличко.

За інформацією першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, заплановано  придбання тролейбусів великої та особливо великої місткості, а саме: 65 тролейбусів довжиною понад 11,9 метра та 72 – довжиною понад 18,5 метра. Це буде транспорт низькопідлоговий, пристосований для всіх пасажирів, зокрема, осіб із інвалідністю. Також придбаємо 50 нових вагонів метрополітену з асинхронним тяговим приводом вартістю до 50 млн євро для Святошинсько-Броварської лінії підземки.За його словами, строк запозичення – до 15 років, включаючи пільговий період 3 роки. Гранична відсоткова ставка за користування кредитними коштами – 1,85% річних у євро.

 

Похожие статьи:

Новости КиеваКиевляне массово бегут на левый берег

Новости КиеваКиевский метрополитен осуществляет замену карточек

Новости КиеваВ Киеве новая линия метро Жуляны - Троещина будет построена до 2026 года. Кличко

Новости КиеваЧерез непрацююче метро центр Києва потонув у пробках, на маршрутки небувалий ажіотаж

Новости УкраиныУ Краматорську відкрили новий тролейбусний маршрут

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk