Коли побудують метро на Троєщину: Кличко розповів про терміни

13 августа 2020
22836 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19579.jpg

Як відомо, мер Києва Віталій Кличко збирається побудувати метро на Троєщину. Про терміни початку будівництва говорилося вже багато. На цей раз мер заявив, що будівництво почнеться після здачі в експлуатацію Подільсько-Воскресенського моста. Про це Кличко сказав в ефірі телеканалу "Україна 24".
Він зазначив, що до Нового року міст буде відкритий, і транспорт зможе рухатися з лівого на правий берег і навпаки. Відразу після відкриття розпочнеться будівництво метро на Троєщину.

"Подільсько-Воскресенський міст я обіцяв відкрити в цьому році — і я зроблю все, щоб транспорт уже рухався з лівого на правий берег і навпаки. Наступний крок після відкриття автомобільного транспорту — це будівництво метро на Троєщину", — зазначив він.

Уточнимо, в 2013 році столична влада заявляла, що на будівництво 1-ї черги лінії метро на Троєщину (5 станцій) Києву необхідно близько 700 млн доларів. В цілому на проект, який передбачає будівництво ще 7 станцій, необхідно 2 млрд доларів. Планувалося, що за умови стабільного фінансування перші 5 станцій нової лінії метрополітену можуть бути здані в експлуатацію за 2 роки.

В листопаді 2017 року мер Києва Віталій Кличко і заступник голови правління China Pacific Construction Group Го Уін підписали угоду про співпрацю по реалізації проекту будівництва четвертої лінії метро в Києві між КМДА та китайським консорціумом, в який входять компанії China Railway International Group Co., Ltd. і China Pacific Construction Group with China Railway International Group Co., Ltd.

Угода передбачала створення робочої групи з українських і китайських фахівців, яка розробить оптимальні технічні та фінансові рішення для реалізації проекту. Вартість будівництва оцінюється в $ 2 млрд, при цьому 85% від прогнозованої вартості проекту буде забезпечено за рахунок кредиту від китайських фінансових установ. Кредит буде забезпечений державною гарантією, термін повернення кредиту — від 15 до 20 років, процентна ставка буде предметом подальших переговорів.Проект передбачає будівництво нової лінії метрополітену протяжністю майже 18 км з 13-ма станціями. Також буде побудована пересадочна лінія протяжністю 1 км між кільцевої електричкою і нової четвертої лінією. Передбачається, що термін будівництва складе близько 5 років.

 

У жовтні 2019 року Микола Поворозник повідомив, що на будівництво метро на Троєщину потрібно від 5 до 10 років і китайські партнери, нібито, готові надати кредит на 2 млрд доларів, але тільки за умови гарантій від держави, яких немає.

У листопаді 2019 року радник мера Києва Максим Бахматов заявив, що столична влада вже розглядає варіант запуску "легкого метро" на столичну Троєщину. За його словами, будівництво обійдеться від 300 млн до 500 млн доларів і може зайняти 2-3 роки.Разом з тим, в Держбюджеті на 2020 рік Кабміном не передбачено фінансування будівництва.

Похожие статьи:

Новости ПолитикиВиталий Кличко: Мало им не покажется

Новости Политики"Після новорічних свят оголошується всеукраїнський страйк" - Кличко

Новости ПолитикиКличко намерен «свалить систему» на выборах

Новости ПолитикиКличко назвал слова следователя "чушью" и пригрозил ему судом

Новости ПолитикиУ Кличка плани не змінилися - він йде в президенти

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk