Північний магнітний полюс Землі дрейфує на 55 км за рік

6 февраля 2019
6833 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article18238.jpg

Американські вчені з Національного центру інформації про довкілля опублікували звіт  про зміщення північного магнітного полюса Землі від півночі Канади у бік Сибіру. Північний магнітний полюс Землі в останні десятиліття дрейфує так швидко, що вчені стверджують, що минулі оцінки вже недостатньо точні для надійної навігації. За рік він зсувається приблизно на 55 кілометрів.Наголошується, що з середини 1990-х років швидкість зміщення магнітного полюса зросла з 15 до 55 кілометрів на рік. За 22 роки північний магнітний полюс змістився на 2,5 градуси. Про це пише The Guardian.

Більшу частину XX століття північний магнітний полюс був у Канадському архіпелазі, зараз він рухається у бік Сибіру. Постійний зсув є проблемою для компасів у смартфонах, а також для деякої побутової електроніки. За словами геофізика Університету Колорадо Арно Шуллята, провідного автора нещодавно випущеної Всесвітньої магнітної моделі, літаки і кораблі теж залежать від магнітного північного полюсу — зазвичай як резервної навігації. На GPS він не впливає, тому що той працює на основі супутника.

Американські військові використовують магнітний північний полюс для навігації та скидання парашутів, а назви злітно-посадкових смуг аеропортів засновані на їх напрямку відносно магнітного полюса. Їх імена змінюються з переміщенням полюсів. Наприклад, аеропорт у Фербенксі (Аляска) у 2009 році перейменував злітно-посадкову смугу з 1L-19R на 2L-20R.

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США і Великої Британії зазвичай оновлюють місцезнаходження північного магнітного полюса кожні п'ять років, але це оновлення відбулося раніше через більшу швидкість руху полюса.

З 1831 року, коли північний магнітний полюс вперше був виміряний в канадській Арктиці, він зсунувся приблизно на 2 300 км у бік Сибіру. 

Причина — турбулентність в рідкому зовнішньому ядрі Землі. Гарячий рідкий океан заліза і нікелю міститься в ядрі планети, вважає геофізик з Університету Меріленда Даніель Латроп.«У нього є зміни, схожі на погодні, — сказав Латроп. — Ми могли б просто назвати це магнітної погодою».

Південний магнітний полюс при цьому рухається набагато повільніше, ніж північний.У цілому магнітне поле Землі стає слабкішим і, на думку провідних учених, в кінцевому підсумку перевернеться: північний і південний полюси змінять полярність, як магніт. Це відбувалося багато разів в історії Землі, але не за останні 780 000 років. «Питання не в тому, чи збирається він повернути назад, а в тому, коли саме це станеться», — сказав Латроп.

Експерти вважають, що це може зайняти не менше тисячі років.Принаймні третина величезних крижаних шапок Гімалаїв розтане до 2100 року, що загрожує серйозними наслідками для майже 2 мільярдів людей. Про це йдеться в звіті «Оцінка Гімалаїв і Гіндукушу».
Льодовики на Канадському острові Баффінова Земля в Арктиці швидко відступають внаслідок глобального потепління. Різке зміщення кромки вічного льоду відкрило на острові давні рослини та ландшафти, які протягом десятків тисяч років приховував льодовик.

Похожие статьи:

Новости в миреРосія вилучатиме землі в Криму за прискореною процедурою

Образование и наукаСтали доступними фотографії Землі з Марса

Новости Сельского хозяйстваКитай оккупирует украинские земли

Новости Сельского хозяйстваВлияние сельского хозяйства на окружающую среду

Новости КиеваФутболисту Шевченко выделили участок 0,5 га на Прорезной

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk