У США 13-річний школяр Джексон Освальт створив повністю робочий термоядерний реактор

26 февраля 2019
3471 просмотр Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18330.jpg

У США 13-річний школяр Джексон Освальт створив повністю робочий термоядерний реактор і має шанси стати наймолодшим фізиком-ядерником, якому вдалося самостійно досягти реакції термоядерного синтезу. Про це повідомляють світові ЗМІ з посиланням на Science Alert.

Компактний реактор підліток побудував у своїй домашній лабораторії. Всі необхідні деталі для реактора були куплені в інтернет магазині eBay його батьками. Витратили на це 10 тисяч доларів.

Як повідомляє американський телеканал FOX News, до створення термоядерної установки Освальт приступив в 12-річному віці, інформацію шукав в інтернеті. Досягти певного прогресу йому вдалося за кілька годин до того, як йому виповнилося 13 років. Він провів реакцію синтезу, зіштовхнувши в реакторі атоми газоподібного дейтерію. Його винахід розбиває атоми з достатньою силою, щоб об'єднати їх в один, і цей процес вивільняє енергію, що скупчилася всередині атомів.

Попередній рекорд наймолодшого успішного творця термоядерного реактора було встановлено Тейлором Вілсоном, який досяг цього у віці 14 років. Для офіційного визнання результатів роботу школяра повинні оцінити сторонні фахівці.

Термоядерний синтез — різновид ядерної реакції, при якій легені атомні ядра об'єднуються в важкі за рахунок кінетичної енергії їх теплового руху. Спрощення та здешевлення технології термоядерного синтезу призведе до революції в світовій енергетиці.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети