Винаходи 17-річного Валентина Фречки отримали світове визнання

23 июня 2018
24252 просмотра Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article17389.jpg

 Закарпатська газета «НЕДІЛЯ» першою писала про випускника Сокирницької школи Валентина Фречку, який став відомим Україні завдяки тому, що винайшов папір із опалого листя.Талановитий закарпатець у 9 років вдало прооперував кішку, а в 16 побував у Африці.

Спочатку винахід закарпатського 16-річного генія гідно оцінили на олімпіаді в Тунісі. Він здобув не просто перемогу в непростому поєдинку, у якому брала участь найобдарованіша молодь 86 країн світу, а Золоту нагороду та Гран-прі. Потім юнак переміг на Міжнародній олімпіаді з екології у Кенії. І це далеко не перші успіхи нашого земляка.А цими днями Валентин виборов золоту медаль Genius Olimpiad 2018.Олімпіада  проходила на базі State University of New York at Oswego.

Нагадаємо, що з раннього дитинства хлопець був винахідником і вражав близьких тим, що робив речі, не притаманні його віку.Зараз про Валентина говорить вся Україна, весть світ.

Далі – сюжет від 5 каналу.

Крім золотої нагороди на американській Genius Olympiad-2018, Валентин отримав спеціальну відзнаку – стипендію на навчання в університеті США

Він мріяв стати лікарем, а тепер вже точно знає, що вивчатиме генну інженерію. 17-річний Валентин Фречка вже має світове визнання, звання винахідника та юного генія. Старшокласник із Закарпаття – один із переможців “Олімпіади геніїв”, що відбулася в Сполучених Штатах Америки. Він винайшов технологію виготовлення паперу з опалого листя. Відкриття вразило світ, адже його можна використати для поліпшення екологічної ситуації на планеті. Наші журналісти бачили диво перевтілення листя на папір.

Після перемоги в американському престижному конкурсі у повсякденному житті юного винахідника із села Сокирниця Хустського району нічого не змінилося. Він паркує велосипед і поспішає привітатися із шкільними “батьками” – науковим керівником проекту та директором.

Хист до хімії і любов до природи у звичайного сільського хлопчика проявилися в 7-му класі – згадує вчителька екології та хімії. Відтоді наукою школяр почав займатися предметно. Минулий рік Валентин буквально прожив у школі. Лабораторія в хімічному класі стала епіцентром його світового винаходу.

Згадує: “Я щодня, майже кожен вечір приходив до школи. Я варив це листя, збирав купу зразків і всі ці зразки готував для аналізів, я намагався підібрати найбільш оптимальну технологію. Відповідно до цього, потрібно було багато часу, щоб провести тут”.

Валентин – фанат фантастичної епопеї про Гаррі Поттера – жартує: із заплющеними очима може повторити всі етапи своєї алхімії, де суміш з листя і гілочок перетворюється на папір.

Найважче з усієї технології було винайти метод відбілювання паперу, розповідає автор досягнення. Але Валентин із вчителем навчилися це робити. Папір, виготовлений за їхнім рецептом, підходить для пакування, з нього можна робити одноразовий посуд та екопакети, а ще –використовувати в дизайні. Всі ці переваги достойно оцінили на світовому конкурсі в Америці. Серед 1300 учасників закарпатський школяр здобув золоту медаль у дисципліні “Наука”.

“Мені приходить СМС, що наш Валік з Америки привезе “золото”… Емоції переповнюють, бо що таке Сокирниця, сільська школа, ніхто її не знає. В районі знали, але в державі таких шкіл багато є, і от такий сплеск цих емоцій, не можу передати словами”, – ділиться враженнями директор школи Володимир Мандзюк.

Окрім золотої нагороди на американській Genius Olympiad-2018 Валентин отримав спеціальну відзнаку, що передбачає додаткові призи, серед яких – стипендія на навчання в університеті США. Виш закарпатець ще не обрав, а от зі спеціальністю визначився. Це – генна інженерія. Наука, яка за словами талановитого українця, має ще багато “білих плям”.

“Наука у сфері біології, хімії – настільки безмежна, що її неможливо вивчити. Бо це життя, воно постійно міняється і має такий перебіг обставин, що ніколи не буває нудно”, – впевнений Фречка.

У промислових масштабах Валентин зможе випробувати свою технологію на одному з картонно-паперових підприємств Житомирщини уже в липні цього року.

Джерело-zakarpatpost.net

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети