З 1 вересня українські школярі вчитимуть фінансову грамотність по вдосконалених підручниках

19 августа 2019
2313 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18828.jpg

У Міністерстві освіти і науки продемонстрували нові шкільні матеріали для учнів 9-х та 10-х класів, по яких вводиться новий  предмет фінансова грамотність.

Програма, навчальний посібник і робочий зошит "Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?" були створені в 2019 році. Вони повністю враховують зміни у фінансовій сфері за останні 5 років. Так, є блоки про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюта, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо. ", — повідомляється на сайті Міносвіти.

Посібник складається з п'яти розділів і 25-ти тем, його  розробляли фахівці Міносвіти, проекту USAID "Трансформація фінансового сектора", Університету банківської справи та інші експерти.З 2012 до 2019 року МОН за підтримки USAID запроваджувало експериментальне викладання курсу «Фінансова грамотність» у системі загальної середньої освіти. Щороку курс удосконалювався у відповідності з побажаннями викладачів, методистів, експертів, учнів та їх батьків.

Водночас представники Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» впевнені, що читачами нових підручників стануть не лише учні середніх шкіл, а також їхні батьки та родичі, які зможуть знайти у посібнику корисну для себе інформацію.

"1 вересня українським школярам буде запропонований курс фінансової грамотності, який не поступається найкращим курсам Європи і США. Працюючи над цим проектом разом з Міносвіти, ми мали на меті навчити наступні покоління українців того, як, коли і чому потрібно користуватися фінансовими послугами. Ми сподіваємося, що цей курс стане основою для реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності в Україні ", — підкреслив Роберт Бонд, керівник Проекту USAID "Трансформація фінансового сектора".

Він зауважив, що МОН йде правильним шляхом, змінюючи систему освіти і запроваджуючи факультативний курс фінансової грамотності у школах.

Згідно з дослідженням «Фінансова грамотність, фінансова інклюзія та фінансовий добробут в Україні», яке провів Проєкт USAID «Трансформація фінансового сектору» в червні 2019 р., українці мають низький рівень фінансової грамотності у порівнянні з іншими країнами – 11,6 із 21 балів. Це один з найнижчих показників серед 30 країн, які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку.

Курс «Фінансова грамотність» викладатиметься в більш ніж  в 1200 школах по всій країні для 20 тис. учнів 10-х класів та для 17 тис. учнів 2-4, 5-9 класів.

Навчальний посібник та робочий зошит можна завантажити на сайті МОН.

 

Похожие статьи:

Новости УкраиныКурс із військової підготовки запроваджено у школах

Новости КиеваРазрешили принимать детей без прививок в садики и школы

Новости в миреУ США під час шкільних змагань з баскетболу пролунали постріли

Происшествия​В американській школі 20 осіб отримали ножові поранення

Новости ОбществаВспомним школьные годы

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети