Як зупинити розвиток гіпертонії

27 декабря 2019
5975 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19119.jpg

Гіпертонія вважається одним з найбільш поширених захворювань і медикам найбільш часто задається питання: як знизити артеріальний тиск (АТ)?

 В якості профілактики лікарі рекомендують знижувати споживання натрію і алкоголю. Має значення і спосіб життя: щоб відстрочити прояви гіпертонії, необхідно боротися із зайвою вагою, позбутися шкідливих звичок, правильно харчуватися, вести фізично активний спосіб життя.

Якщо озирнутися навколо, то можна побачити, що в транспорті, на вулиці і навіть поруч в офісі сидять і ходять типові представники групи ризику. Ми багато палимо, мало рухаємося, їмо багато жирної їжі і швидких вуглеводів. Як же бути?

Підвищений артеріальний тиск (АТ) дуже часто взагалі себе ніяк не проявляє, і саме тому гіпертонію нерідко називають «тихим вбивцею». Адже за статистикою дві третини гіпертоніків не знають про своє захворювання. І поки людина живе ні про що не підозрюючи, хвороба веде свою підривну роботу зсередини: зношуються його судини, що в майбутньому провокує інсульти і інфаркти.

Слід знати і фактори ризику, які чимало сприяють підвищенню артеріального тиску. Так, якщо батьки були гіпертоніки, це повинно вас насторожити, оскільки недуга легко передається у спадок. Але є й інші чинники ризику: куріння, гіподинамія, надмірна вага, неправильний раціон харчування з переважанням жирів і легких вуглеводів, хронічні стреси.

Перший етап лікування гіпертонії в усьому світі — це зміна способу життя і відмова від шкідливих звичок. Отже, щоб не допустити розвитку небезпечного стану, починаємо діяти!

Як діяти

1. Знати свій тиск. Якщо ви перебуваєте в зоні ризику хоча б за двома з перерахованих вище пунктів, вам необхідно регулярно контролювати показники артеріального тиску. Знати про своє тиску все допоможе щоденник гіпертоніка. Три-чотири рази на день вимірюйте тиск і записуйте результати. Якщо за півгодини до контролю артеріального тиску ви не бігали, не займалися фізичною працею і не хвилювалися, а воно перевищує 139/89 мм рт. ст., це тривожний сигнал: так може починатися гіпертонічна хвороба.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ СВІЙ  АТ, ЩОБ ЗАПОБІГТИ РОЗВИТКУ АГ

Визначення рівнів артеріального тиску

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, Європейського товариства гіпертензії і Європейського товариства кардіологів  виділяють кілька рівнів АТ 

2. Здаємо аналізи. Аналізи покажуть рівень холестерину і кількість натрію в крові. Високі показники холестерину сприяють утворенню атеросклеротичних бляшок, які засмічують судини, і без того пошкоджені підвищеним тиском, і ще більше звужують їх просвіт. Якщо показники натрію виявляться вище норми — значить, є проблеми з нирками. Отже, солі і вода затримуються в організмі і збільшують об'єм крові, тим самим підвищуючи тиск.
У зоні уваги гипотоніки. Знижений артеріальний тиск дуже часто переходить в гіпертонію, причому раптово і непомітно. Тому гіпотонікам старше 30 років, а також людям, які мають фактори ризику, необхідно періодично здавати аналізи і контролювати рівень холестерину і натрію в крові.
3. Дієта проти гіпертонії. При підвищених показниках артеріального тиску необхідно стежити за раціоном харчування і за питним режимом. Не можна незліченну кількість разів пити каву і чай на роботі. Протягом дня можна випивати не більше 1,5-2 літрів рідини. Копчені і солоні продукти затримують рідину в організмі, тому їх вживання потрібно скоротити до мінімуму. Наприклад, з'їсти один солоний огірок — це все одно, що випити 400 мл «зайвої» рідини. Глютамат натрію — підсилювач смаку, який додають без розбору в усі напівфабрикати і «швидку їжу» — теж ворог. М'яко знижують показники артеріального тиску овочі, фрукти, морська риба, багата поліненасиченими жирними кислотами омега-3.
4. Відучувати себе звикати. Нікотин і етиловий спирт викликають серйозні коливання артеріального тиску, тому пристрасть до алкоголю і тютюну може доконати будь-якого, навіть самого здорової людини. Наукові дослідження показали, що системі кровообігу однакової шкоди завдають як слабкі, так і міцні сигарети. Алкоголь також шкідливий для серця, оскільки значно сприяє підвищенню артеріального тиску. У людей, що випивають 500 мл пива в день, середній артеріальний тиск вище на 10 мм рт. ст. До шкідливих звичок відноситься і «диванно-пультовая хвороба» — адже гіподинамія теж дуже небезпечна.
4. Не тільки підтюпцем. Фітнес, йога і навіть звичайні ранкові пробіжки тренують серцево-судинну систему і допомагають їй краще адаптуватися до будь-яких навантажень. Зниження ваги буде додатковим бонусом в боротьбі з підвищеним артеріальним тиском. Однак потрібно пам'ятати, що при схильності до гіпертонії протипоказані силові тренування зі статичними навантаженнями, наприклад, важка атлетика або армрестлінг, а також вправи на витривалість. При піднятті важкої штанги у атлета систолічний тиск і так підвищується до показника 220 мм рт. ст.
5. Медикаментозна корекція. Якщо попередні кроки не дали результату і показники артеріального тиску, як і раніше перевищують норму, необхідна медикаментозна корекція. За медичними стандартами, лікарські засоби призначають по зростаючій, починаючи з простих діуретиків. Боятися такої терапії не варто, сучасні препарати не мають негативного впливу ні на нирки, ні на печінку.Приймати препарати для зниження артеріального тиску можна тільки після консультації лікаря.

 

Похожие статьи:

ЭкономикаВзяти кредит тепер не так легко

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk