Стало відомо, які чинники впливають на смертність від COVID-19

3 мая 2020
11051 просмотр Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19412.jpg

Головлікар Олександрівської лікарні в Києві Людмила Антоненко розповіла, що на смертність від коронавируса впливають багато факторів, включаючи надання кваліфікованої медичної допомоги, загальний стан організму і своєчасність звернення до медиків.Про це  передає FaceNews.ua. 

«По-перше, це кількість вірусу, що потрапив в організм. Якщо багато — тим з більшою ймовірністю виникає «цитокіновий шторм», коли дуже швидко наростає вся симптоматика, розвивається дихальна недостатність, виникає пневмонія, як правило, двостороння, полісегментарна, важка. Такі хворі поступають вже киснезалежними і, як правило, відразу в реанімацію», — сказала вона.
Також має значення вік, оскільки чим старше хворий, тим частіше за все має хронічні супутні захворювання, які ускладнюють перебіг будь-якого іншого захворювання. 
Але сам по собі вік не є вирішальним, підкреслила Антоненко.«Ми зіткнулися з тим, що на початку спалаху до нас надходили молоді хворі — 36-48 років. І, на жаль, у нас померли двоє пацієнтів такого віку. Один з них мав цукровий діабет і артеріальну гіпертензію », — згадала головлікар.
У зазначених випадках ці двоє молодих хворих надійшли в лікарню пізно, додала Антоненко.

«Вони розраховували, напевно, що перележать в будинку, пролікуються. Їх спостерігали  в будинку лікарі, була антибактеріальна терапія. Але їм не вимірювали рівень кисню в крові, і коли вони на другому тижні хвороби надійшли до нас, рівень кисню був уже 50 при нормі 99-100. 50 — це коли людина вже майже не дихає. У нас навіть не було вибору, або підключати їх до ШВЛ. А коли терапія на ШВЛ виявилася неефективною, то підключили до апарату ЕКМО. Але, на жаль, врятувати їх не вдалося», — констатувала вона.
Головлікар столичної лікарні звернула увагу, що висока температура або утруднене дихання — привід терміново звертатися за медичною допомогою.

«Слід негайно викликати« швидку». Не чекати. Чим швидше такий пацієнт потрапить в стаціонар, тим вищі шанси на одужання», — пояснила Антоненко.Также вона дивується, що на практиці немає так званої« золотої середини».

Похожие статьи:

Новости о ЗдоровьеУ вільний доступ викладено довідник по лікуванню COVID-19 від китайських лікарів

Здоровье и медицинаУкраїнців вбиває пальмова олія!

Здоровье и медицинаЧому споживання м'яса таке ж шкідливе, як куріння

Новости ПолитикиНавіщо Путін пообіцяв Медведчуку вакцину від COVID-19 для України

Новости ПолитикиСША ввели санкції до інститутів РФ, розробників російської вакцини від COVID-19

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk