Ваше здоров'я : Які аналізи покажуть стан вашої печінки

8 декабря 2019
4771 просмотр Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19073.jpg

Багато людей задають собі питання: який найголовніший орган в організмі людини? Серце, мозок, шлунок? Ні, це печінка. Саме вона допомагає нам переносити всі наслідки бурхливих вечірок, нападів обжерливості і затяжних хвороб.Печінка — головний орган детоксикації, найбільша травна залоза ферментів для обміну речовин в організмі людини.Її стан формує хімічний склад і взаємодію речовин в інших людських органах, що в цілому відображається в першу чергу на самопочутті не тільки в кожний момент, а й на протязі всього життя.

Щоб дізнатися про стан печінки, лікарі призначають шість основних аналізів.Якщо мають місце відхилення, тоді проводиться ультрасонографія, еластографія, комп'ютерна томографія та магнітно-резонансна томографія здатні продемонструвати, за допомогою комп'ютерних зображень, структуру печінки, і фахівець легко визначає наявність кіст чи пухлин.

Кількість жертв від захворювання печінки збільшується з кожним роком — маса негативних факторів і наше масово бездумне ставлення до свого здоров'я роблять свою чорну справу — важливий орган у всій системі життєдіяльності людини не витримує перевантажень і дає збій, який тут же відбивається на вашому самопочутті. 
Тому дуже важливо своєчасно визначити будь-які розлади в роботі даного органу і почати лікування. Фахівці зазвичай призначають шість аналізів, які допоможуть діагностувати стан печінки.

1. Сироватковий білірубін

Варто розуміти, що білірубін — це жовтий пігмент, який виробляється при розщепленні червоних кров'яних клітин. Коли в роботі відбуваються збої, рівень білірубіну зростає. Нормальним показником вважається від 2 д 21 мкмоль / л. Якщо показник перевищує 21 мкмоль / л, це говорить про хвороби печінки. Коли людина захворює жовтяницею, цей показник підскакує до 40 мкмоль / л.

2. Альбумін

Це білок, який синтезується в печінці. Якщо печінка здорова, альбумін проводиться в достатньому обсязі. Але якщо робота цього важливого органу дає збої, рівень альбуміну тут же зменшується. Варто знати, що нормальним вважається показник від 35 до 50 г / дл.

3. Лужна фосфатаза (ALP)

Це група ферментів, які виробляють зовсім різні органи (в тому числі кишечник, нирки і кістки). Коли жовчні протоки не функціонують нормально, рівень лужної фосфатази відразу збільшується. Нормою вважається показник від 45 до 150 U / л.

4. Аланінамінотрансфераза (ALT

Це також фермент, який виробляють клітковини печінки. Його ще називають гепатоцитом. Цей фермент моментально страждає при гепатиті і його рівень в крові зростає. Нормальним показником вважається від 5 до 60 U / л.

5. Аспартат-амінотрансфераза (AST)

Ще один фермент, який виробляють клітини печінки. Але цей маркер не такий специфічний, в порівнянні з ALT, так як проводиться м'язовими клітинами в організмі. Нормальним показником вважається від 10 до 34 IU / л.
Фахівці звертають увагу на необхідність уважно стежити за співвідношенням AST до ALT — за цими показниками можна діагностувати алкогольне ураження печінки (в тому числі і цироз і гепатит). Нормальним співвідношенням є AST: ALT на рівні менше одиниці. Якщо ж спостерігається алкогольне ураження печінки, це співвідношення перевищує одиницю.

6. Біопсія печінки

Ця процедура проводиться в разі, коли всі перераховані вище аналізи відрізняються від норми протягом тривалого періоду часу. Буває. Що біопсію призначають для підтвердження хвороб печінки після сканування, визначення причини жовтяниці або ступеня ураження печінки.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети