Вчені США: найкраща дієта для гіпертоніків

29 мая 2019
2523 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18607.jpg

У США в школі медицини Уейк-Форест в результаті досліджень знайшли кращу дієту для гіпертоніків.Вчені ідентифікували дієту DASH, дотримання якої дозволяє успішно боротися із захворюваннями серцево-судинної системи.В експерименті взяли участь 4500 чоловік старше 13 років. Вчені рекомендували їм виключити з раціону червоне м'ясо, містять насичені жири і холестерин продукти і солодощі.

"Дотримання дієти DASH може знизити ризик розвитку серцевої недостатності майже вдвічі", — говорить Клаудія Кампос, професор і учасниця дослідження.

Експеримент показав зниження рівня серцево-судинних захворювань, гіпертонії, інсульту, ожиріння і навіть деяких видів раку.Фахівці радили не перекушувати на ходу, оскільки це збільшує кількість споживаних калорій й на 200 одиниць.Люди, які дотримуються антигіпертензійної дієти, рідше страждають від депресії.

DASH-дієта, яка розшифровується як дієтичні підходи до зниження гіпертонії,  розроблена для зниження артеріального тиску без медикаментозних засобів. Раціон даної системи живлення складається з великої кількості свіжих фруктів і овочів, а також цілісних зерен і знежирених молочних продуктів. Нещодавно DASH була визнана однією з найбільш здорових серед 40 дієт.

Дане дослідження тривало шість років, протягом яких лікарі відстежували стан добровольців, а також уважно вивчали, яких дієт дотримуються учасники, включаючи DASH, середземноморську дієту і традиційну західну дієту.

Всі піддослідні були розділені на три групи в залежності від того, наскільки ретельно вони дотримувалися обраної ними дієтою. З'ясувалося, що прихильники DASH-дієти рідше інших груп страждали від депресії.

Автор дослідження Лорел Череян (Laurel Cherian) зазначає, що це всього лише асоціативне спостереження і зовсім не підтверджує, що дієта активно знижує депресію. 

Незважаючи на деякі дослідження, які знайшли зв'язок між депресією і дієтою, великий метааналіз 24 наукових праць, опублікованих у минулому році, виявив лише незначні кореляції, які підтверджують, що здорове харчування може знизити ризик депресивних симптомів.

Як нездорова дієта може спровокувати депресію ще належить визначити, але загальна користь для здоров'я DASH-дієти не викликає сумнівів. Медики стверджують, що ще багато належить з'ясувати про зв'язки між нашою дієтою, кишечником і психічним здоров'ям.

 

Похожие статьи:

Здоровье и медицинаШпинат допоможе схуднути

Здоровье и медицинаГолодування захистить вас від раку

Здоровье и медицинаДієти можуть викликати рак

Здоровье и медицинаЯк продовжити собі життя?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети