ЄСПЛ приняв рішення по пенсіях жителям Донбасу на користь уряду України

26 ноября 2020
11313 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19728.jpg

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) прийняв рішення на користь уряду України в справі за позовом пенсіонерів, які домагалися визнання незаконним призупинення пенсійних виплат на непідконтрольних українській владі територіях.

Як почснили правозахисники, для  початку необхідно зазначити, що на відміну від національної судової системи, яка складається з Верховного суду, десятків судів першої та апеляційної інстанцій, ЄСПЛ один, отже, він не може дозволити собі розглядати тисячі справ щодо аналогічного питання. Цей суд може констатувати порушення положень Конвенції або його відсутність відносно певної ситуації і більш повторно не повертатися до вирішення питання.Перемога України в ЄСПЛ в цьому році — це процесуальна перемога Офісу урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

Тобто можна порадіти за те, що урядовий орган складається з фахівців високого класу, і сподіватися, що також професійно цей колектив працює і над іншими справами», — відзначили правозахисники.

Суть справи, яке розглянув ЄСПЛ.   7 листопада 2014 року постановою Кабінету Міністрів України №595 було затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької і Луганської областей.

Нормами цього порядку, зокрема, передбачалося припинення виплат на непідконтрольних уряду територіях, відновлення таких виплат після фактичної деокупації і встановлювалася можливість отримання громадянами пенсійних і соціальних виплат в разі переміщення.

В кінці 2014 року кількох осіб (власне, заявники у справі, яке потім розглянув ЄСПЛ) звернулися з позовом до національних судів. В результаті окремі положення Тимчасового порядку були визнані незаконними і недійсними з моменту прийняття рішення Окружним адміністративним судом міста Києва, яке Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін.

Позивачі сподівалися, що скасування цієї спірної норми повинно автоматично зобов'язати державні органи вжити заходів з відновлення всіх призупинених виплат. Однак в розумінні Кабміну виконання рішення суду повинно полягати тільки в скасуванні зазначеної норми, що і було виконано досить оригінальним способом, пояснює правник.

А ЄСПЛ в цьому випадку повинен був вирішити, полягала чи  полягало   виконання державою рішення національного суду виключно у скасуванні незаконної норми або ж необхідно було вжити всіх заходів щодо автоматичного відновлення виплат, в даному випадку заявникам.ЄСПЛ врахував аргументи обох сторін і прийшов до висновку, що урядом дійсно було виконано рішення суду, адже судами національної інстанції були задоволені лише вимоги про визнання незаконними та нечинними норми  постанови Кабміну, тоді як вимоги про відновлення виплат — були відхилені.

Таким чином,  відповіді на питання, чи дійсно ЄСПЛ визнав відсутність права жителів ОСЬ на виплату їм пенсій або інших соціальних виплат, немає. Суд вказав, що їм не буде розглядатися ця справа, оскільки заявники не спробували захистити своє право — власне, отримати відповідь на вищенаведене питання — в українських судах.

 

Похожие статьи:

Новости ОбществаПенсії для кримчан росіяни на підвищили, а видають їх монетами, вилученими з обігу в РФ

Новости Общества1 березня в Україні проіндексують пенсії, а надалі - щорічно і автоматично, Павло Розенко

Новости ОбществаВ Україні зі зміною прожиткового мінімуму в липні підвищать пенсійні виплати

Новости УкраиныВ Україні пенсіонерам проіндексують розміри пенсійних виплат

Новости Общества​Нацгвардія звернулася до громадян Донбасу із повідомленням (ВІДЕО)

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети