24 листопада - День пам’яті про Голодомор 1932-1933

23 ноября 2018
1600 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article17953.jpg

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932–1933 рр.

В пам’ять про мільйони загиблих від Голодомору Український інститут національної пам’яті закликає всіх мешканців України 25 листопада 2017 р. о 16:00 приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання, за можливості – біля меморіалу, пам’ятника чи хреста пам’яті жертв Голодомору у вашому місті чи селі. Також пропонується із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Голодомор 1932–33 років був влаштований штучно більшовиками. Таким чином Сталін хотів придушити волелюбність українців, які повставали проти колективізації і "розкуркулуювання".  У 1930 році в українських селах відбулося 1716 масових виступів, з них 15 — збройні повстання. Радянська влада не приживалася в Українській РСР. Сталін розумів це, і у листі до Кагановича від 11 серпня 1932 року писав: "Якщо не візьмемось нині за виправлення становища в Україні, Україну можемо втратити…".

 Восени 32-го року з України спочатку вивезли весь посівний матеріал з колгоспів. А в листопаді і грудні з хат селян забрали все зерно, картоплю, сушені фрукти — все, що можна було їсти. Конфісковане продавали за кордон, а кошти спрямовували на індустріалізацію в інших республіках СРСР. Люди в Україні, позбавлені будь-якої їжі, пухнули і помирали від голоду у страшних муках. Трупи звозили в братські могили, куди часто потрапляли й живі люди. Такі могили сьогодні є в кожному українському селі. Вони працювали, мріяли, любили близьких і любили життя. Їх убили найбільш звірячим способом – не шкодуючи ні жінок, ні дітей. За офіційними даними, від голоду тоді померло 3,9 мільйонів українців. За неофіційними — від 7 до 10 мільйонів. Значна частина вбитих голодом – діти.

На сьогодні Голодомор визнали геноцидом українців 23 держави: Австралія, Андорра, Аргентина, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Іспанія, Італія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Словаччина, США, Угорщина, Чехія, Чилі, а також Ватикан як окрема держава. 

Похожие статьи:

Политические статьи«Не просто розсекретити – повернути те, що належить людям!» – Валентин Наливайченко

Новости ОбществаСвічки пам'яті жертв Голодомору запалює вся Україна

Релизы28 ноября День памяти Голодомора.Москва убила 4,5 миллиона украинцев

Новости УкраиныСегодня в 16-00 украинцы зажгут свечу памяти

Новости КультурыКанадский фильм "Горькая жатва" о Голодоморе представили в Киеве.Трейлер

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети