Епіфаній закликав частину українців не йти до церкви на Великдень

27 апреля 2021
9644 просмотра Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article19945.jpg

Глава Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній закликав тих, хто перебуває в групі ризику, не відвідувати храми на свята. Про це в понеділок, 26 квітня, він сказав в ефірі програми Свобода слова.

Епіфаній зазначив, що зараз в Україні склалася складна ситуація із захворюваністю на COVID-19. "Як церква, ми закликаємо всіх тих, хто перебуваємо в зоні ризику, не відвідувати в цей час храми. Адже ми маємо можливість долучитися до богослужінь онлайн. Тому я закликаю всіх бути пильними, мудрими і відповідальними в цей особливий час. Не наражати інших. Якщо ви не перехворіли, якщо перебуваєте в зоні ризику, то краще в цей час утриматися і брати участь в онлайн-службах", — сказав митрополит.

Раніше предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній запевнив, що храми у Великдень будуть відкриті, проте церква зробить усе можливе, аби убезпечити вірян у часи пандемії, зокрема, планується масове освячення пасок на хлібокомбінатах. Митрополит розповів, що святі отці будуть освячувати паски на хлібокомбінатах, на заводах та у магазинах: "Є цілі мережі магазинів, які звертаються до нас. Навіть у Києві ми делегуємо священнослужителів, які впродовж цих днів звершують освячення пасок і різних страв".

Також на Великдень усі бажаючі зможуть піти до церкви, але за умов дотримання дистанції і використовуючи захисні маски. "Храми будуть відчинені. І на вулиці, наскільки мені відомо з рішення МОЗ, і є заяви МОЗ про те, що не буде таких жорстких обмежень. Богослужіння будуть звершуватися. Але зараз ми бачимо, що центральна влада передала фактично повноваження на місця. І кожна громада на місці, чи це обласний центр, чи це ОТГ, ухвалюють рішення, залежно від того, в якій зоні вони перебувають. Якщо це "червона" зона, коли хвороба інтенсивно розвивається, то, звичайно, обмеження посилюються.І це стосується також і церковних ієрархів. Як ми зараз бачимо по всій Україні, що архієреї нашої церкви в певних обласних центрах, в областях звертаються до духовенства, до вірних із закликом, що потрібно більше обмежити можливість щодо звершення масових богослужінь. І це нормально, кожен вирішує на місці. А централізовано у нас вже ухвалені відповідні рішення про те, як потрібно поводити себе в цих складних умовах".

Похожие статьи:

ОбществоГотовимся к Пасхе: что продают через интернет в Запорожской области

ОбществоГотовимся к Пасхе: что продают через интернет в Харьковской области

ОбществоГотовимся к Пасхе: что продают через интернет в Одесской области

Новости ОбществаНемає ніякого розколу, вся Україна підтримує визнану ПЦУ- Епіфаній

Скандал​Януковича повернуть в Україну на Великдень

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети