КСУ остаточно позбавив пільг ветеранів праці

24 мая 2018
1035 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article17283.jpg

Конституційний Суд визнав конституційним позбавлення ветеранів праці пільг на безплатний проїзд і санаторно-курортне лікування. Про це сказано в рішенні суду від 22 травня.

Зазначено, що КС розглянув подання 49 депутатів Верховної Ради відносно конституційності положень пункту 12 розділу I закону "Про внесення змін і визнання деяких законодавчих актів України такими, що втратили чинність" від 28 грудня 2014 року.

Цими положенням були істотно обмежені пільги ветеранів праці й осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Зокрема, відповідна категорія населення була позбавлена пільг на безоплатний проїзд у комунальному пасажирському транспорті, права безкоштовного санаторно-курортного лікування з компенсацією вартості проїзду.

Більш того, законом було встановлено, що інші пільги, покладені ветеранам праці, надаються їм тільки, якщо розмірі середньомісячного спільного доходу їх сім'ї розраховуючи на 1 особу за останні 6 місяців не перевищує встановлену Кабінетом Міністрів величину доходу, що дає право на соціальну пільгу.

Також були скасовані низка медичних, житлово-комунальних і телекомунікаційних пільг для ветеранів війни й осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

КС вирішив, що наявність пільг у певної категорії громадян є припустимим, але зазначив, що ця категорія не є елементом конституційного статусу людини.

Також суд вирішив, що пільги ветеранам праці неї мають фундаментального характеру, не пов'язані із соціальними ризиками і є формою винагороди громадян за їх трудові заслуги.

КС ухвалив, що парламент, скасовуючи зазначені пільги, жодним чином не обмежив конституційні права й свободи громадян.

Таким чином, КС визнав конституційними положення зазначеного закону в частині скасування пільг ветеранам праці й особам, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети