Україна святкує Великдень масовими приходами до церков та освяченням пасок

28 апреля 2019
348 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article18545.jpg

Сьогодні,28 квітня в Україні християни східного обряду відзначали Світле Христове Воскресіння – Великдень

Великдень, а саме так здавна називали українці цю особливу неділю року, є найдавнішим і найголовнішим християнським святом усього богослужебного року і приурочене Воскресінню Ісуса Христа.

Християнська Пасха тісно пов’язана з єврейською і дослівно перекладається як "проходження повз". Але якщо для іудеїв Песах є символом визволення від єгипетської неволі й обретінням Землі Обітованої, то для християн Пасха символізує перемогу життя над смертю, звільнення від тягарів гріха, перехід зі стану несвободи в царину свободи і любові. Пасхою називається і сам Христос, принесений у жертву за гріхи людства.

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями – Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до його гробу, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос і сказав про своє воскресіння. Радісна звістка надзвичайно швидко поширилася Єрусалимом, а потім і всією Іудеєю.

Саме тому в ніч проти неділі в усіх церквах правилась святкова всенощна, кульмінацією якої є урочиста хода вірян навколо храму з запаленими свічками, великодній подзвін і сповіщення священиком двохтисячолітньої звістки: "Христос воскрес!", на що паства радісно відповідала: "Воістину воскрес!"

Наприкінці відбувалось освячення пасок та крашанок, люд розходився по домівках, обережно несучи запалені великодні свічки, і розговлявся. Святкову трапезу починали зі свяченої крашанки та шматочка паски. Традиційним вітанням у ці святкові дні є слова "Христос воскрес!", а відповідали "Воістину воскрес!", тричі цілувалися і обмінювалися крашанками. Воскресіння Христове споконвіку було святом любові, миру, злагоди та надії.

Для забезпечення масової мирної події відучора поліцейські всіх територіальних та структурних підрозділів Нацполіції заступили на посилений варіант несення служби. У Великодню ніч правоохоронці  забезпечували безпеку під час проведення масових заходів та пасхальних богослужінь. Загалом  публічну безпеку та спокій біля культових споруд під час відправ з нагоди Великодня забезпечували понад  20 тисяч поліцейських.

Найчисельніші з них відбулись на Львівщині, Дніпропетровщині та у Чернівецькій області, а в цілому по Україні прийняли участь більш, як 7 мільйонів  українців. 
Крім того,  порядок у населених пунктах охороняли майже 6 тисяч поліцейських, а для покращення контролю безпеки дорожнього руху під час святкувань були залучені понад півтори тисячі автопатрулів.

Водночас на чергування заступили додаткові вибухотехнічні групи та кінологи, які обстежували культові споруди та реагували на повідомлення про замінування. 

 

Похожие статьи:

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети