Уряд України змінив Положення про призов на військову службу

19 февраля 2021
10502 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19855.jpg

Урядом України внесено  зміни до Положення про проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на службу за контрактом.
Постановою №100 від 20 січня 2021 внесено зміни до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженого постановою Кабміну від 21 березня 2002 року, шляхом викладення його в новій редакції.
Зміни повинні вдосконалити заходи, пов'язані з підготовкою та проведенням призову на строкову військову службу, прийняттям призовників на військову службу за контрактом та приведення їх у відповідність до чинного законодавства.

 У Головному управлінні персоналу Генерального штабу Збройних Сил України зазначили, що «на сьогодні положення приведено до норм діючого законодавства, яким врегульовується виконання громадянами військового обов’язку. Основні зусилля органів військового управління надалі будуть спрямовані на опрацювання пропозицій щодо корінного реформування засад проходження громадянами строкової військової служби з метою забезпечення потреби держави у військово-навченому резерві та поступового переходу Збройних Сил України на комплектування виключно військовослужбовцями за контрактом».

Також там зауважили, що нова редакція положення покращить організацію роботи обласних та районних (міських) призовних комісій з питань вивчення особистих якостей призовників, проведення їх медичного огляду, прийняття відповідно до законодавства рішень про призов громадян на строкову військову службу або надання їм відстрочок (звільнення) від призову. Це допоможе визначити механізм залучення до роботи у складі призовних комісій представників громадських організацій, підприємств та установ. Також ці зміни дадуть можливість уточнити порядок оповіщення призовників про явку до військових комісаріатів та спростити розгляд питання про надання призовними комісіями відстрочок (звільнення) від призову.


Збройні сили України планують призвати в 2021 році на строкову військову службу 32 тисячі чоловік, що на 2 тисячі більше, ніж у 2020 році.
Про це повідомляє інформагентство Міноборони АрміяInform.
Начальник відділу комплектування штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Микола Качаненко заявив, що обсяги призову ще не остаточні, їх можуть переглянути.
«У 2021 році планується призвати за два призови, весняний і осінній, близько 32 тисяч чоловік. Але ця цифра не остаточна, вона може бути скоригована: до більшого значення — навряд чи, до меншого — можливо », — сказав він.
Зазвичай весняний призов триває з квітня по червень, а осінній — з жовтня по грудень.
У 2020 році призвали на службу 30 030 осіб: навесні — 16 460, а восени — 13 570. Всі призовники проходять підготовку в спеціальних навчальних центрах, їх не залучають до виконання завдань в зоні операції Об'єднаних сил.

Зараз призивають чоловіків від 18 років до 27 років, яких медкомісія визнала придатними до військової служби, та у яких немає підстав для відстрочки або звільнення від армії. Одна з причин відстрочки — отримання освіти.
У 2020 році весняний призов проходив з травня по липень через епідемію коронавируса. Також через епідемію молодих людей у ​​віці 18-19 років у 2020 році повинні були призивати за бажанням після письмової згоди.


 

Похожие статьи:

Новости УкраиныУ Кабміні кажуть, що імпортні товари трохи подорожчають

Новости УкраиныВ Україні скасують обов'язковий військовий призов

Новости КиеваТурчинов привів в дію рішення РНБО

Новости КиеваРаду пікетують 500 осіб - вимагають люстрації та доступу до інформації про кадрові призначення

Новости ПолитикиАктивісти Євромайдану заблокували центральний вхід у Кабмін

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети