В День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Києві презентували фільм "1944"

18 мая 2019
247 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18583.jpg

18 травня, в  День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в Києві відбулася прем'єра документального фільму "1944". Стрічка розповідає про депортацію кримських татар під час Другої світової війни.

Фільм "1944" – це три людські історії про депортацію. Герої стрічки – не актори. Люди, які вижили у жахливих умовах, діляться своїми спогадами про депортацію та перші роки на засланні. Зйомки відбувалися у Криму. Відтворити події режисери змогли завдяки розповідям та малюнкам одного з героїв.

Дата 18 травня 1944-й – для кримських татар болісна. Тоді зранку бійці НКВС за наказом з Москви зігнали до залізничних вагонів майже все кримськотатарське населення Криму і відправили у бік Узбекистану. Це було примусове виселення кримських татар, яких радянська влада звинуватила у співпраці з нацистами.

Три сюжетні лінії. Це – історія Фетіє, батька якої розстріляли німці за допомогу партизанам. Історія Хатідже, якій у 44-му виповнилося лише 12. Вона змогла винести свою єдину живу сестру до дитбудинку – і так врятувати її та себе від голодної смерті. І головна сюжетна лінія – історія Фатіми, чиї родичі народилися у засланні у 50-х. Вони ж і розповіли їй про Крим.

Історії про депортацію є в родині у кожного кримського татарина. Про це під час перегляду стрічки розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Депортацію він порівнює з російською анексією Криму.

"Моїй мамі було 11 років, коли її депортували 18 травня 44 року. Зараз вона в Криму. І їй 85 років. Я не бачив її 5 років. Тепер мене депортували – мені заборонили в’їжджати до Криму", — розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Фільм матиме ще дві частини: історію до того, як відбулась депортація, та період сучасності. Наступного року фільм буде подорожувати кінофестивалями. Далі ж обіцяють оприлюднити у мережі інтернет.

"Це дуже важливо знімати такі фільми, щоб вони нагадували нам, яка загроза стоїть перед всім українським суспільством, перед кримськотатарським народом, і наскільки важливо нам разом об’єднати свої зусилля для того, щоби разом боротися за правду і справедливість, за право жити на своїй рідній землі", — наголосила перша леді України Марина Порошенко.

Після презентації у Києві фільм покажуть у Львові та Луцьку.

 

Похожие статьи:

Образование и наукаВолинська трагедія очима українських дослідників - фільм ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО

Политические статьиНавіщо Путін посварився з Туреччиною?

Новости в миреВозбуждено дело о "геноциде" русскоязычного населения

Новости ОбществаВолынская трагедия Сеймом Польши признана геноцидом.Реакция президента Украины

Новости в миреСпочатку поясніть, що ви робите в Україні​ - Ердоган відповів Путіну на заяву щодо "геноциду" вірмен

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети