В Константинополі Вселенський патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту України Епіфанію

6 января 2019
1860 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18120.jpg

Сьогодні, 6 січня, відбулася історична подія: у патріаршому храмі Святого Георгія в Константинополі відбулася церемонія передачі Томоса про автокефалію об’єднаної Православної церкви України.Вселенський патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і Всієї України Епіфанію.

Справедливість відновлена, і Українська церква нарешті зросла та утвердилася.
Про це предстоятель новоствореної Православної церкви України митрополит Епіфаній сказав, отримавши від Вселенського Патріарха Варфоломія Томос про автокефалію Православної церкви України.

“Тож як після темряви нічної знову сходить сонце, завдяки мудрості Вашої Всесвятості та священного синоду, великою матір’ю-церквою Христовою усунута несправедливість, а справедливість відновлена. І нині дочка українська з волі Божої та завдяки турботі нашої церкви-матері зросла та утвердилася”, – зазначив Епіфаній.

За його словами, саме на Об’єднавчому соборі православних церков України, який пройшов у соборі Святої Софії у Києві 15 грудня, відбулася справжня подія об’єднання. На ньому духовенство УПЦ Київського патріархату, УПЦ Московського патріархату та Української автокефальної православної церкви створили єдину помісну Православну церкву України.

“Колись ми були поділені, а тепер ми єдині. Тому як раніше інші дочки великої церкви Христової, зокрема в країнах балканських, зверталися до цього апостольського, Вселенського патріаршого престолу за благословенням на автокефальний устрій свого життя і отримали те, чого просили, так і наша помісна церква звернулася до Вашої Всесвятості і отримала те, чого просила. Благословенна ця мить”, – сказав Епіфаній.

Президент України Петро Порошенко після отримання підписаного Томосу для Православної церкви України митрополитом Епіфінієм, заявив, що Україна отримала ще одну незалежність.Про це він написав у своєму Twitter.

” Для нас, українців, власна церква – гарантія нашої духовної свободи. Це – запорука суспільної злагоди. Томос – фактично ще один Акт проголошення незалежності України. Він укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир, посилить права і свободи громадян”, – заявив президент.

Нагадаємо. що Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію Православної церкви України.Згідно з цим документом, Вселенський патріархат проголошує створену в межах України автокефальну Церкву своєю духовною донькою з кафедрою у Києві.

 

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети