В Україні вступив в дію Закон «Про житлово-комунальні послуги»

2 мая 2019
192 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article18550.jpg

З 1 травня 2019 року в Україні набув чинності Закон «Про житлово-комунальні послуги». Українці можуть зіткнутися з такими новаціями, як пеня, штрафи, перевірки і навіть відключення. 

Згідно з новим законом про ЖКГ вводяться такі зміни: для обслуговування багатоквартирного будинку мешканцям необхідно вибрати керуючого (людина з свого кола, старий ЖЕК або компанію). З новопризначеним керуючим потрібно буде обговорити і прописати всі вимоги мешканців, розмір оплати за послуги та правил оцінки якості його роботи; за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ нараховується пеня в розмірі 0,01% на місяць, або 3,65% в рік. Але в тому випадку, якщо споживачеві з боку держави буде заборгованість по виплаті субсидій або (якщо той бюджетник) зарплат, пеня нараховуватися не буде; якщо мешканці не створять об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), постачальникам послуг дадуть право вводити абонплату; лічильником комерційного обліку вважається не квартирний, а будинковий прилад обліку.

Іншими словами, сусіди багатоквартирних будинків платитимуть за весь обсяг теплоенергії та води, спожитий всім будинком. Наприклад, якщо на будинковому лічильнику в будинку з ОСББ «накрутило» більше, ніж сумарно у всіх квартирах, додатковий залишок буде розподілятися між усіма мешканцями в тих пропорціях, які вони встановлять самі. Як ці «зайві» куб. м або Гкал буде розкидатися, якщо сусіди не створять ОСББ або житлово-будівельний кооператив (ЖБК), поки невідомо.

 Кабінет Міністрів і Нафтогаз погодили зменшення регульованої ціни на газ для населення і теплової генерації на травень 2019 року з 8 550 грн до 8 247 грн за тис. куб. м.

Джерело

 

Похожие статьи:

Новости УкраиныПредприниматели будут платить штраф

ОбществоШтрафы за вождение в нетрезвом виде в 2015

Политические статьиМиколі Мартиненку загрожує штраф у 1 мільйон франків і 5 років в’язниці

Автомобильные новостиШтраф за нарушение ПДД можно будет оплатить карточкой

Образование и наукаУ Франції вбили генетично модифіковану вівцю

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети