В Україні зі зміною прожиткового мінімуму в липні підвищать пенсійні виплати

18 июня 2021
7876 просмотров Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article20017.jpg

З 1 липня 2021 року в Україні через зміну прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян збільшиться розмір пенсій. Відповідно, збільшаться надбавки, які залежать від зазначеної величини, а також мінімальний і максимальний розмір пенсійної виплати.

Про це розповіла заступник начальника Пенсійного фонду України в Київській області Олена Зорка в програмі «5 питань на злобу дня» телеканалу «Дім».

«По-перше, переглянуть розмір мінімальної пенсійної виплати. Оскільки, відповідно до норм чинного законодавства, передбачено, що мінімальний розмір пенсії не може бути менше, ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність. Як відомо, така величина на сьогодні становить 1 769 грн, і вже починаючи з 1 липня 2021 року цю величина буде дорівнювати 1 854 грн. Тобто на 85 грн збільшиться розмір мінімальної пенсійної виплати », — зазначила Олена Зорка.

Максимальна пенсійна виплата дорівнює десяти мінімальних пенсій за віком. Тому розмір максимальної пенсії складе 18 540 грн, а збільшення може бути на 850 грн.

Надбавки і підвищення до пенсій для осіб з інвалідністю через війну будуть коливатися в залежності від групи інвалідності: від 306 грн — для третьої групи інвалідності і до 552 грн — для першої групи.

На таке підвищення можуть також сподіватися і учасники бойових дій. Для них встановлено мінімальну пенсійну виплату в розмірі 165% від прожиткового мінімуму, і це дасть можливість збільшити розмір цієї мінімальної пенсійної виплати на 140 грн. 

Перерахунок виплат проведуть також для категорії осіб, які отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи — постраждалих і ліквідаторів. Для осіб з третьою групою інвалідності виплати збільшаться на 191 грн, для першої — на 242 грн.

Також будуть переглянуті розміри підвищення ветеранам війни — гарантії їх соціального захисту, а також відповідно до закону про жертви нацистських переслідувань. Також будуть перераховані доплати за понаднормовий стаж виключно для непрацюючих осіб. Оскільки передбачено, що зміна прожиткового мінімуму для працездатних осіб і тих, хто працює, відбудеться тільки після звільнення з роботи.

 Олена Зорка  зазначила, що такий перерахунок буде проведений автоматично, тобто пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до органів Пенсійного фонду.

Похожие статьи:

Новости ОбществаЄСПЛ приняв рішення по пенсіях жителям Донбасу на користь уряду України

Новости Общества1 березня в Україні проіндексують пенсії, а надалі - щорічно і автоматично, Павло Розенко

Новости Общества«Воля» підвищує тарифи

Новости УкраиныВ Україні пенсіонерам проіндексують розміри пенсійних виплат

Новости ОбществаПенсії для кримчан росіяни на підвищили, а видають їх монетами, вилученими з обігу в РФ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети