Євросоюз закрив небо для білоруських літаків

5 июня 2021
4290 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19988.jpg

З 4 червня рішенням Рада Європейського Союзу запроваджено заборону на польоти білоруських літаків в повітряному просторі ЄС. У рішенні також окремо вказується, що білоруські авіакомпанії не зможуть використовувати європейські аеропорти.Напередодні, 3 червня, Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) видало директиву, якою забороняє виконувати польоти над Білоруссю за виключенням екстрених випадків.Заборона стала реакцією влади ЄС на примусову посадку в Мінську літака Ryanair і затримання білоруського опозиціонера Романа Протасевича.Незабаром після інциденту Євросоюз також анонсував санкції проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за затримання Протасевича, проте їх остаточного прийняття поки не було.ЄС оприлюднив своє рішення на тлі виходу резонансного відео, де опозиціонер "зізнався" в скоєнні злочинів в Білорусі.3 червня Європейське агентство авіаційної безпеки видало директиву, в якій заборонив здійснювати польоти над Білоруссю, крім екстрених випадків.Україна рішення про припинення авіасполучення з Білоруссю прийняла ще минулого тижня. Заборона діє з 26 травня.Українським авіакомпаніям заборонено виконувати як прямі польоти в Білорусі, так і транзитні — через її авіапростір.

Польоти білоруських літаків в авіапростір ЄС заборонили на тлі виходу відео з Романом Протасевичем, в якому він "зізнається", що організував протести проти білоруської влади, і каже, що поважає Лукашенко.Як з боку родичів Протасевича, так і з боку ряду політиків, звучать припущення про те, що опозиціонер дав це "інтерв'ю" через тортури.

Нагадаємо, 23 травня в Мінську затримали білоруського опозиціонера та співзасновника опозиційних білоруських Telegram-каналів Романа Протасевича. Він перебував на літаку Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса.Під час прольоту над територією Білорусі тамтешні диспетчери повідомили про ймовірне мінування борту. Літак у супроводі винищувача сів в аеропорту Мінська. Там під час повторного огляду пасажирів затримали Протасевича, а також його дівчину, громадянку Росії Софію Сапегу. Її заарештували на два місяці за звинуваченнями в кримінальних правопорушеннях.Вимушену посадку літака й затримання Протасевича засудили європейські політики, США й Україна. Країни ЄС і Велика Британія вирішили закрити своє небо для білоруських літаків.

 


 

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети