Лукашенко планує наступ... Хоче відрізати Україну від ленд-лізу

16 июня 2022
9571 просмотр Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article20343.jpg

Повномасштабна війна в Україні триває вже більше ста днів. Але питання ролі білоруської сторони і досі залишається відкритим. Очевидно, що з самого початку військової агресії Путін намагається змусити Лукашенко вступити у війну, вдаривши по західному тилу України. Але військові експерти вважають такий розвиток подій малоймовірним. Навіть після того, як на початку травня Лукашенко оголосив про розгортання сил спецоперацій на кордоні з Україною.
Присутність білоруських військ вздовж українського кордону, в т.ч. артилерії, ракетних військ та підрозділів протиповітряної оборони свідчить про те, що попередньо вони не були залучені до вчинення військових злочинів. Незважаючи на це білоруська територія і досі використовується, як плацдарм для ракетних ударів по українським містам.
Наразі Лукашенко знаходиться між двох вогнів. З одного боку, він усіляко підтримує російське вторгнення, а з іншого – намагається уникнути прямої військової участі у війні, побоюючись західних санкцій, та реакції українців у відповідь. Про це йдеться у звіті британської розвідки.
Однак деякі військові експерти закликають не списувати Білорусь з рахунків, оскільки Лукашенко може в будь-який час відрізати Україну від постачання західного озброєння. Військовий оглядач Алесін стверджує, що для Росії Білорусь більш вигідна, як тиловий район, який використовується для зберігання ресурсів, живої сили та боєприпасів. Користі наступу Білорусі на Україну немає. А от відрізати від ленд-лізу Лукашенко дійсно може. Однак таке рішення може спричинити переворот в самій Білорусі, тому Лукашенко до останнього не буде цього робити.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk