На засіданні контактної групи Україна підписала Формулу Штайнмаєра

2 октября 2019
759 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18917.jpg

Леонід Кучма, представляючи Україну в контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі, підписав так звану формулу Штайнмаєра — повідомила  прес-служба Міністерства закордонних справ України. 

Агентство ТАСС Росії також повідомило про підписання українською делегацією формули Штайнмаєра на засіданні контактної групи в Мінську, посилаючись на неофіційні повідомлення учасників переговорів.

Так звана формула Франк-Вальтер Штайнмаєра, колишніього міністра закордонних справ (а нині — федеральний президент) Німеччини,  не є частиною Мінських угод і стосується проведення виборів, щоб надати особливий статус українським територіям, контрольованим проросійськими сепаратистами.

Документ, запропонований Штайнмаєром, передбачає процедуру надання спеціального статусу підконтрольному сепаратистам Донбасу — спочатку тимчасово, а потім, після виборів місцевих органів влади та затвердження Управлінням демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ, постійним введенням.

Під час попереднього засідання контактної групи представники України не підписували документ, стверджуючи — як повідомляли ЗМІ - про те, що формула Штайнмаєра не включена до Мінських угод і що спершу Україна повинна відновити контроль над усім кордоном з Росією в регіоні конфлікту.

По заяві одного з представників України Романа Бессмертного,  підписання формули є загрозою, оскільки означає "вибори за кремлівським сценарієм", що призводить до "легалізації" самопроголошеної влади на Донбасі.

Підписання документу було однією з умов  зустрічі президентів Володимира Зеленського та Володимира Путіна у складі так званої нормандської четвірки, разом з президентами Франції та Німеччини.

Тристороння контактна група з регулювання ситуації на Донбасі, яка регулярно збирається в білоруській столиці, складається з представників України, Росії та ОБСЄ. Крім того, в її засіданнях беруть участь представники сепаратистів, які контролюють деякі райони Донецької та Луганської областей.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети