Президент США Джо Байден і український лідер Володимир Зеленський провели переговори у Вашингтоні

2 сентября 2021
10519 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article20155.jpg

1 вересня в Білому домі відбулася зустріч президентів Украхни і США. під час якої Байден запевнив свого гостя, що Сполучені Штати будуть і надалі підтримувати територіальну цілісність України, а також продовжать надавати Києву допомогу в забезпеченні безпеки країни.
"Сполучені Штати як і раніше твердо підтримують суверенітет і територіальну цілісність України перед обличчям російської агресії", — заявив президент США на початку переговорів.
Зустріч лідерів двох країн тривала трохи більше двох годин.
За підсумками саміту на сайті Білого дому з'явилася спільна заява лідерів США і України. При цьому, під час переговорів і Байден і Зеленський не стали спілкуватися з журналістами. Спільна прес-конференція, яку зазвичай завершують зустрічі на вищому рівні, також не було.В опублікованому на сайті Білого дому спільній заяві стверджується, що зараз зв'язки Сполучених Штатів з Україною міцніше, ніж коли б то не було.
У тексті заяви особливо підкреслюється, що США підтримують територіальну цілісність України і готові разом з київською владою продовжувати роботу по залученню Росії до відповідальності за агресію щодо незалежної і суверенної держави.
За підсумками переговорів президенти двох країн нагадали, що дії Росії на сході України і анексія Криму привели до загибелі 14 тис. осіб, дестабілізували ситуацію в Європі і Чорноморському регіоні, а також створили загрозу для глобальної безпеки.
"Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають російську анексію Криму і підтверджують свою прихильність міжнародним зусиллям… по вирішенню ініційованого Росією конфлікту на сході України", — йдеться в документі.
США і Україна також знаходяться у фінальній стадії переговорів про стратегічне співробітництво, яке включає в себе не тільки протистояння російської агресії, а й спільні дії в оборонній сфері, в тому числі реформу військово-промислового комплексу країни, поглиблення співпраці в забезпеченні безпеки на Чорному морі, кібербезпеки, і обмін розвідданими.
У Білому домі підтвердили, що підтримують прагнення України до вступу в НАТО, але вважають, що це рішення країна повинна приймати самостійно.
У заяві також уточнюється, що Сполучені Штати готові надати Києву новий пакет військової допомоги на $ 60 млн. У списку поставок — протитанкові комплекси "Джавелін" і інша техніка.
Всього, як підкреслюється в документі, починаючи з 2014 року США надали Україні військову допомогу на суму в $ 2,5 млрд. Тільки в цьому році поставки склали $ 400 млн.
Сторони також домовилися про завершення роботи над двосторонньою угодою по спільній роботі у військово-технічній сфері, метою якого є допомога в переозброєнні української армії.
Лідери двох країн домовилися про продовження ще на сім років угоди про допомогу Києву в утилізації стратегічної ядерної зброї.
У документі також згадується надання сприяння українським властям у проведенні реформ і боротьби з корупцією. Зокрема, США підтримали ініціативу про створення в країні посади спеціального прокурора, відповідального за боротьбу з корупцією, і прийняття законів, які надають захист керівництву і співробітникам Національного антикорупційного бюро України.
Президенти США і України також заявили, що вважають російський трубопровід "Північний потік 2", будівництво першої черги якого має бути завершено вже найближчим часом, загрозою енергетичній безпеці Європи.
Сполучені Штати збираються як і раніше робити законодавчі і дипломатичні зусилля для того, щоб зберегти за Україною роль транзитної держави, і запобігти спробам Кремля використовувати поставки енергоресурсів, як геополітичну зброю.
Крім цього, США підтвердили свою готовність продовжувати надавати економічну допомогу Україні і запевнили, що допомога також буде надана і в боротьбі з епідемією коронавирусу.
Всього в зв'язку з цим Сполучені Штати вже передали київській владі 2,2 млн.доз вакцин, а всього допомогу в цій сфері оцінюється в $ 55 млн. Найближчим часом Вашингтон збирається поставити додаткові матеріали і препарати для боротьби з епідемією на суму в $ 12,8 млн .
Підготовка до візиту українського президента до Вашингтона велася протягом двох років, і, як уточнили напередодні в адміністрації США, Зеленський став другим лідером європейської країни, якого Байден прийняв у Білому домі. Раніше Вашингтон відвідала федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель. 

 

Похожие статьи:

Новости Политики​ДНР не планує переговорів з Києвом

ОбществоШвейцарська компанія веде переговори щодо фабрики Roshen

Новости Общества​Загарбники СБУ в Луганську вивели з території Тігіпка під автоматами

Новости в мире​Переговори Путіна з Китаєм з тріском провалилися. Він у важкій ситуації, - Нємцов

Новости ПолитикиТігіпко вилетів до Москви на переговори з мирного врегулювання ситуації в Криму

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk