Спільна заява США,Росії, Китаю, Франції та Великобританії: Поширенню ядерних озброєнь необхідно запобігти

3 января 2022
9270 просмотров Голосов: 0 Автор:Kovel
article20289.jpg

Лідери Росії, США, Китаю, Франції та Великобританії випустили спільну заяву країн, що володіють ядерною зброєю, «про запобігання ядерній війні і недопущення гонки озброєнь». 
«Ми заявляємо, що в ядерній війні не може бути переможців і вона ніколи не має бути розв'язана. Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерні озброєння – поки вони продовжують існувати – мають служити оборонним цілям, стримування агресії та запобігання війні», — йдеться у заяві.Глави п'яти держав вважають, що «подальшому поширенню таких озброєнь необхідно запобігти». 
Крім того, "ядерні" країни заявили про збереження прихильності до зобов'язань за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), включаючи зобов'язання за статтею VI “у дусі доброї волі вести переговори про ефективні заходи щодо припинення гонки ядерних озброєнь у найближчому майбутньому та ядерному роззброєнню, а також про Договір про загальне та повне роззброєння під суворим та ефективним міжнародним контролем”."Ми знову заявляємо про актуальність раніше зроблених нами заяв про не націлювання та підтверджуємо, що наша ядерна зброя не націлена один на одного або на будь-яку іншу.
Аналогічні заяви опубліковані на сайтах Кремля, Білого дому, Єлисейського палацу та МЗС Китаю.
За словами офіційного представника МЗС Росії Марії Захарової, заява була підготовлена ​​з російської ініціативи. Вона зазначила, що документ планували оприлюднити до початку Х Конференції з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка мала відкритися в Нью-Йорку 4 січня, але була відкладена через ситуацію з коронавірусом у США.

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk