Україна вийшла з військової угоди в рамках СНД

17 апреля 2019
722 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article18523.jpg

17 квітня Кабінет міністрів України ухвалив рішення припинити дію угоди зі Співдружністю незалежних держав про стандартизацію озброєння та військової техніки.

Як повідомляє hromadske, в рішенні зазначається, що дану угоду Україна підписала в межах СНД у 1995 році. Цю угоду уклали у Москві для того, аби зміцнити та розвивати співробітництво в межах СНД у сфері оборони.

«Мінекономрозвитку провели аналіз та дійшли висновку, що Угода не має практичної реалізації в Україні, оскільки стандартизує озброєння під ГОСТи. В Україні ж радянські ГОСТи ліквідовані на 90%, їх замінюють європейські стандарти. А ще у Конституції закріплений стратегічний курс до НАТО. Тож будемо проводити стандартизацію озброєння та військової техніки відповідно до цього курсу», — прокоментував рішення міністр економіки Степан Кубів.

Крім цього, уряд скасував додатковий протокол до угоди, яким до неї вносяться зміни.

Кабмін дав доручення Міністерству закордонних справ України повідомити Виконавчий комітет СНД про припинення для України дії цієї угоди.

10 січня Україна вийшла з угоди СНД про виставково-ярмаркову діяльність, а 23 січня одразу з трьох угод СНД.

20 травня 2018 року повідомлялося, що Україна перегляне усі підписані у межах СНД міжнародні договори.

Раніше Порошенко заявив, що Україна відкличе представника з координаційних органів СНД.

Пізніше представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко зазначила, що пропозиція Порошенка передбачає збереження вигідних для України угод щодо співробітництва з СНД.

 

Як зазначається, Угода про міждержавний обмін економічною інформацією, укладена 26 червня 1992 року у Мінську, та Угода про обмін інформацією в галузі зовнішньоекономічної діяльності, укладена 24 вересня 1993 року в Москві, передбачали налагодження обміну між країнами-учасниками СНД актуальною економічною інформацією та статистичними показниками соціально-економічного становища в країнах, ініційованих урядами країн економічних перетворень, міжнародної торгівлі та інше.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети