В Україні проходить голосування на виборах до місцевих рад

25 октября 2020
2352 просмотра Голосов: 0 Автор:Igor Amicable
article19681.jpg

О 8 годині ранку у неділю 25 жовтня в Україні розпочалося голосування на місцевих виборах 2020 — українці обирають депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів. Голосування триватиме до 20:00.

Це перші вибори, що відбуваються за новим Виборчим кодексом, ухваленим 1 січня 2020 року, та на новій територіальній основі. Тож 25 жовтня обирають депутатів 22 обласних, 119 районних, а також місцевих рад та їх голів у 1439 громадах. Не відбудуться вибори на тимчасово окупованих територіях України та у 18 громадах Донецької і Луганської областей, де вибори на підставі висновків обласних військово-цивільних адміністрацій не призначила Центральна виборча комісія. Другий тур виборів міських голів буде проводитися лише в містах із кількістю виборців понад 75 тисяч осіб (якщо жоден із кандидатів не набере понад 50% голосів у першому турі).

У місцевих радах із населенням понад 10 тисяч жителів голосування проходитиме за відкритими списками та оновленою пропорційною системою, без самовисування кандидатів. Депутатські місця отримають партії, які подолають 5-відсотковий бар’єр.

На місцевих виборах 2020 року вперше запроваджено гендерні квоти для партій. Із цього року в списку партії має бути не менше 40% представників однієї статі.

Щоб проголосувати, необхідно пред’явити двом членам комісії, за відповідним для адреси столом, паспорт громадянина України у вигляді книжечки або ID-картки.

Більшість громадян отримає для заповнення по чотири бюлетені. По два бюлетеня отримають виборці в Києві, по три — виборці, які мають виборчу адресу на підконтрольній українській владі території Донеччини та Луганщини. По п’ять бюлетенів заповнюють виборці міст, де існують районні у місті ради (Житомир, Кривий Ріг, Кропивницький, Полтава, Херсон).

Зазначимо, що у день виборів українцям ставитимуть так звані 5 запитань від президента Володимира Зеленського. Опитування проводитимуть волонтери за межами дільниць — заповнювати анкету необов’язково — це винятково бажання виборця. Готові взяти участь в опитуванні понад половина українців — свідчать дані телефонного опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології  17-19 жовтня.

Оскільки в Україні діють карантинні обмеження у зв’язку з поширенням захворюваності на COVID-19, в день голосування на виборчих дільницях також будуть посилені карантинні заходи:

- відповідальна особа з членів комісії буде розпитувати виборців про стан здоров’я та міряти температуру;
- при вході на дільницю потрібно обробити руки дезінфектором;
- необхідно дотримуватись соціальної дистанції та пересуватися по дільниці відповідно до розмітки;
- рекомендується користуватися своєю ручкою;
- за можливості залишити неповнолітніх дітей та тварин вдома.
У  разі виявлення підвищеної температури проголосувати в ізольованій кабінці й скористатись окремою скринькою.

Похожие статьи:

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети