Внутрішня проблема Офісу президента: Андрія Єрмака чекає доля Баканова та Венедиктової?

21 июля 2022
8521 просмотр Голосов: 0 Автор:Pavel Nek
article20347.jpg

18 липня президент підписав Накази щодо відсторонення від займаних посад Ірини Венедиктової, генпрокурора України, а також Івана Баканова, очільника Служби Безпеки. Президент України пояснив власне рішення суттєвою загрозою для національної безпеки, зростанням кількості зрадників та колаборантів серед представників правоохоронної системи.

Проте на думку політичних експертів та політтехнологів, головної небезпеки Володимир Зеленський не помічає – Андрій Єрмак, який систематично підставляє президента сумнівною кадровою політикою та невдалими міжнародними контактами. Велика кількість «помилок» може вартувати Андрієві Єрмаку посади голови ОПУ, адже він може стати наступним після Ірини Венедиктової, Івана Баканова та покинути «дрімтім» Володимира Зеленського.

Причина №1. Конфлікт Андрія Єрмака з американською конгресвумен Вікторією Спартц

8 липня конгресвумен українського походження Вікторія Спартц опублікувала відкрите звернення до президента США Джозефа Байдена, в якому попросила дати коментарі щодо серйозних звинувачень у бік Андрія Єрмака, довіреної особи українського президента та очільника його Офісу. У листі політик звернула увагу на:

злив інформації представникам Республіки Білорусь щодо спецоперації по арешту військових з «Групи Вагнера»;

невдале керівництво переговорним процесом з Росією;

провал підготовки до ймовірного масштабного вторгнення Росії через те, що українське керівництво заявляло про відсутність приводів для повномасштабної війни;

здачу Херсону;

затягування процедури швидкої закупівлі військової техніки для Міноборони України;

затягування призначення незалежного антикорупційного прокурора.

Вікторія Спартц наголосила, що для європейського та демократичного майбутнього країни Володимиру Зеленському потрібно розв’язати питання, які хвилюють не тільки міжнародну спільноту, але й велику кількість українців.

Причина №2. Чому звільнення Венедиктової та Баканова корисні Андрієві Єрмаку?

В кулуарах великої політики України існує думка, що Андрій Єрмак є «сірим кардиналом» з кадрової політики чинної влади. Колишній радянський розвідник, журналіст, американський політичний діяч та військовий експерт Юрій Швець вважає, що очільник Офісу президента обирає та призначає на високі державні посади «своїх» людей.

Звільнення генерального прокурора та голови СБУ відкриває перед Андрієм Єрмаком та його заступником Олегом Татаровим можливість взяти під особистий контроль всю правоохоронну систему України. Примітно, що під час роботи Ірини Венедиктової, очільник офісу президента та його заступник притримували призначення Олександра Клименка на посаду керівника САП, попри те, що він є переможцем відповідного конкурсу. Зазначимо, що власний генеральний прокурор може надати важелі впливу та контролю роботи незалежної антикорупційної прокуратури.

Наразі на високих посадах у правоохоронних органах стоять «люди» Єрмака, що суттєво суперечить засадам Європейського союзу, курс на який тримає Україна. Важливо нагадати, що наразі очільник ОПУ посприяв незаконному призначенню на деякі керівні посади осіб, яких було люстровано після Революції Гідности та додано до бази «Миротворець».

Така кадрова політика суттєво шкодить не тільки репутації Президента України, але і всієї країни на міжнародній арені. Вирішити це можливо виключно звільненням Єрмака від обраної посади та поверненням до конституційного, демократичного шляху.

 

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk