Національний банк України вводить банкноту номіналом 1000 гривень

9 июля 2019
266 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18724.jpg

За повідомленням Національного банку в  Україні з 25 жовтня поточного року вводиться  в обіг банкнота нового високого номіналу — 1000 гривень. Про це інформує прес-служба фінансового регулятора.

«З огляду на зростання рівня доходів і цін, українці вже практично не використовують монети дрібних номіналів, зате з'явилася потреба в банкноті найвищого номіналу, ніж 500 гривень», — сказано в повідомленні.

У НБУ нагадали, що останній раз регулятор вводив в обіг новий номінал 13 років тому — в 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1000 гривень і розмінювалася двома банкнотами високого номіналу.

З тих пір, підкреслюють в НБУ, середньомісячна зарплата в Україні зросла майже в 10 разів, тому зараз для отримання середньомісячної заробітної плати необхідно вже не менше 20 банкнот.

У зверненні нова банкнота з'явиться вже з 25 жовтня 2019 року. На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. «Він обраний за видатний внесок в історію України як філософа, натураліста, засновника цілої низки нових галузей науки — геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної в 1918 році », — повідомив глава НБУ Яків Смолій.

На зворотному боці надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

До речі, новими банкнотами буде зручнорозраховуватися при замовленні готелів для подоріжі івідпочинку на http://seven.travel/guide/kislovodsk/motels/

За розміром і кольором банкнота номіналом 1000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти складає 75 на 160 мм. Основний колір — блакитний.

«Нова банкнота об'єднала в собі передові технології дизайну і захисту. По дизайну ця банкнота успадковує банкноти нового модернізованого покоління гривні — оновлені 20, 100 і 500 гривень », — підкреслив глава НБУ Яків Смолій.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Комментарии (0)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети