Національний банк України вводить банкноту номіналом 1000 гривень

9 июля 2019
142 просмотра Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18724.jpg

За повідомленням Національного банку в  Україні з 25 жовтня поточного року вводиться  в обіг банкнота нового високого номіналу — 1000 гривень. Про це інформує прес-служба фінансового регулятора.

«З огляду на зростання рівня доходів і цін, українці вже практично не використовують монети дрібних номіналів, зате з'явилася потреба в банкноті найвищого номіналу, ніж 500 гривень», — сказано в повідомленні.

У НБУ нагадали, що останній раз регулятор вводив в обіг новий номінал 13 років тому — в 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1000 гривень і розмінювалася двома банкнотами високого номіналу.

З тих пір, підкреслюють в НБУ, середньомісячна зарплата в Україні зросла майже в 10 разів, тому зараз для отримання середньомісячної заробітної плати необхідно вже не менше 20 банкнот.

У зверненні нова банкнота з'явиться вже з 25 жовтня 2019 року. На лицьовій стороні нової банкноти зображено портрет Володимира Вернадського. «Він обраний за видатний внесок в історію України як філософа, натураліста, засновника цілої низки нових галузей науки — геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної в 1918 році », — повідомив глава НБУ Яків Смолій.

На зворотному боці надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

До речі, новими банкнотами буде зручнорозраховуватися при замовленні готелів для подоріжі івідпочинку на http://seven.travel/guide/kislovodsk/motels/

За розміром і кольором банкнота номіналом 1000 гривень помітно відрізняється від банкнот інших номіналів, що допоможе населенню легко визначати номінал. Розмір нової банкноти складає 75 на 160 мм. Основний колір — блакитний.

«Нова банкнота об'єднала в собі передові технології дизайну і захисту. По дизайну ця банкнота успадковує банкноти нового модернізованого покоління гривні — оновлені 20, 100 і 500 гривень », — підкреслив глава НБУ Яків Смолій.

Похожие статьи:

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети