Олесь Гончар - 100-річчя. Вражаючі прогнози письменника

5 апреля 2018
3190 просмотров Голосов: 0 Автор:
article17115.jpg

3 квітня, виповнилось 100 років від дня народження українського письменника Олеся Гончара. Прославився він не тільки як автор знаменитого "Собору", "Прапороносці" і "Берега любові" — але і як мислитель, громадський діяч, академік НАН України та Герой України. Він став першим лауреатом республіканської премії імені Тараса Шевченка.Олесь Гончар також відомий  не лише своїми творами а й пророчими висловленнями щодо України.

Зокрема, у своєму нотатнику у червні 1993 року Гончар зробив запис, в якому фактично передбачив війну на Донбасі. Зазначимо, цю цитату цензор, коли виходив друком тритомник щоденника, без відома автора вилучив.

“Донбас – це ракова пухлина, то відріжте його, киньте в пельку імперії, хай подавиться!», – говорив Гончар.

«Бо метастази задушать всю Україну! Що дає Донбас нашій духовності, нашій культурі? Ковбасний регіон і ковбасна психологія! Єдину українську школу – й ту зацькували… Ні, хай нас буде менше на кілька мільйонів, але це буде нація. Ми здатні будемо відродитись, увійти в європейську цивілізовану сім`ю… А так ніколи ладу не буде. Буде розбій і вічний шантаж”, – писав Гончар.

В нього є й інші видатні цитати про Україну та Росію.

“Яка дика епоха! З якою сатанинською силою нищилася Україна! За трагізмом долі ми народ унікальний. Найбільші генії нації – Шевченко, Гоголь, Сковорода – все життя були безпритульними. Шевченків “Заповіт” написано в Переяславі в домі Козачковського, Гоголь помер у чужому домі, так само бездомним пішов із життя й Сковорода… Але сталінщина своїми жахіттями, державним садизмом перевершила все. Геноцид винищив найдіяльніші, найздібніші сили народу. За які ж гріхи нам випала така доля?”, – писав Олесь Гончар.

Відрізнявся він прозорливими поглядами не лише щодо Донбасу, а й щодо Криму.

“Росію погубить ненависть, яку вона розпалює в собі, — ненависть до України… Хоч, може, погубить і нас… У Сімферополь полетіла ватага шовіністів на чолі з генералом Макашовим нібито збираються роздмухати друге Придністров’я. А наші державці ні кують, ні мелють. Кретини в державних кріслах. Для чого ж ми вас обирали? Щоб товкти воду в ступі?”, – зазначав Гончар. 

… Та все ж люблю тебе, ясна,

Як гнаний син нещасну матір.

Тобі по краплі, всю, до дна

Готовий кров свою віддати.

І не страшить мене Сибір,

І не страшать кайданів дзвони.

Велика Україно, вір:

За тебе встануть ще мільйони.

І лицемір'я упаде,

І славословіє погине.

Розправить крила молоде

Безсмертне плем'я України!

 

Похожие статьи:

Новости в миреСвітові лідери в Парижі відзначають 100-річчя закінчення Першої світової війни

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети