ПАРЄ ухвалила резолюцію по Азову і вимагає звільнення українських моряків з полону

24 января 2019
1554 просмотра Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article18172.jpg

Сьогодні,24 січня, на засіданні у Страсбурзі, Парламентська асамблея Ради Європи підтримала резолюцію щодо ескалації напруженості в Азовському морі і Керченській протоці. За резолюцію проголосували 103 делегати ПАРЄ, три депутати виступили проти, 16 – утрималися.

“Резолюція ПАРЄ по Азову, над якою працювали два місяці, прийнята. 103 за! Текст хороший. Вітаю делегацію з чудовим результатом роботи”, – написав у “Твіттері” голова української делегації в Асамблеї, нардеп від БПП Володимир Ар’єв.

“Всі українські поправки в політичному комітеті були підтримані. По ключовій – статусу українських моряків як військовополонених – в резолюції буде формулювання, що вони підпадають під визначення Женевської конвенції. Яка визначає статус саме військовополонених”, – розповіла член української делегації, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

Доповідачем щодо резолюції виступив член ПАРЄ від Німеччини Андреас Нік.

Згідно з проектом резолюції, розміщеним на сайті ПАРЄ, Асамблея засуджує застосування військової сили Російською Федерацією проти українських військових кораблів та їхніх екіпажів, а також закликає Москву негайно звільнити українських військовослужбовців і забезпечити їм необхідну медичну, юридичну та/або консульську допомогу.

Асамблея звернулася з вимогою забезпечити свободу проходу в Азовському морі і Керченській протоці відповідно до договору між РФ і Україною “Про співпрацю у сфері використання Азовського моря і Керченської протоки”, а також утримуватися від насильства.

ПАРЄ  висловила занепокоєння політикою Москви з вибіркового огляду українських та міжнародних суден, що може перешкоджати судноплавству в Азовському морі.

Парламентарії також підтримують пропозицію Німеччини і Франції про те, щоб спостерігачі від третіх країн стежили за рухом суден і гарантували свободу судноплавства в Керченській протоці.

Крім того, ПАРЄ закликала Міжнародний комітет Червоного Хреста і Комітет Ради Європи з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, відвідати українських військовослужбовців, які перебувають у в’язниці.

Як підкреслила перший заступник голови Ради Ірина Геращенко, “всі члени української делегації в ПАРЄ на дебатах по провокації РФ в Азові говорили в один голос”.

“Емоційно. З фактажем. З єдиною вимогою – негайно звільнити наших військовополонених моряків і розблокувати судноплавство в Азові і Керченській протоці.  Сьогодні ми взаємодоповнювали одне одного. Ці дебати і ці виступи були ціннісні і дуже відрізнялися від ганебних дебатів з приводу російської провокації в Азові у Верховній Раді. Ніхто не кричав про вибори і провокацію України на Азові з української делегації”, – зазначила Геращенко, згадавши, що в дебатах брали участь вона, Борислав Береза, Андрій Лопушанський, Володимир Ар’єв, Леонід Ємець, Владислав Голуб, Олексій Гончаренко, Олег Ляшко, Сергій Соболєв, Сергій Кіраль, Георгій Логвинський.

“Але – про це кричали сателіти Москви і Кремля. З Сербії, зі Словаччини, ліві з Голандії. Вони сьогодні, за відсутності російської делегації, озвучували тези Кремля і провокували залу заявами про «передвиборчу провокацію Порошенка» і «чесний референдум в Криму». Те, що у ВР говорили Тимошенко і Ляшко, тут повторювали прокремлівські ватні серби”, – розповіла Ірина Геращенко.

“Російське лобі тут сильне і працює. Але і ми не даємо ім спуску. Українська делегація не дала цим сербам говорити про російський Крим. Ми голосно скандували: “No!”, – додала вона.

Похожие статьи:

Политические статьиПовний текст резолюції Европарламенту щодо України

Новости ПолитикиУ Сенаті США представлений проект резолюції по Україні з гаслом до миттєвих санкцій

Новости в мире​Комісія ПАРЄ підтримала проект про позбавлення Росії голосу до кінця року

Новости ПолитикиПАРЄ знімає з РФ більшість санкцій

Происшествия​Силовики затримали «міністра оборони» ДНР Ігоря Какідзянова

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети