У Херсоні скасували статус російської мови як регіональної

21 октября 2018
891 просмотр Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article17816.jpg

Херсонська міська рада своїм голосуванням 19 жовтня скасувала статус російської мови як регіональної. Про це йдеться на сайті регіонального ЗМІ «Херсонські вісті».

За скасування статусу російської як регіональної мови проголосували 33 із 38 депутатів. Три депутати від «Опозиційного блоку» не голосували.

Так званий закон Ківалова-Колесніченка надавав регіональний статус російській мові, дозволяючи міським органам самоврядування користуватися нею офіційно. Проте цьогоріч у лютому, Конституційний суд виніс рішення щодо мовного закону Ківалова-Колесніченка та визнав його неконституційним.

Крім того, російська мова втратив статус регіональної в Миколаївській області. Відповідне рішення підтримав Миколаївський суд.

Нагадаємо, прийнятий парламентом за основу законопроект 5670-д передбачає регулювання порядку застосування української мови як державної у публічних сферах суспільного життя. Документом пропонується створити Національну комісію зі стандартів державної мови та інститут Уповноваженого із захисту державної мови.

Відповідно до пояснювальної записки, завданням законопроекту є забезпечення державою: захисту державного статусу української мови як мови громадянства України; утвердження української мови як мови міжетнічного спілкування і порозуміння в Україні; функціонування державної мови як інструмента об’єднання українського суспільства, засобу зміцнення державної єдності та територіальної цілісності України, її незалежної державності та національної безпеки; застосування української мови як державної на всій території України у всіх сферах суспільного життя, а також у міжнародному спілкуванні та при здійсненні посадовими особами представницьких функцій.

Крім того, законопроектом передбачається розвиток української мови, як самобутньої мови титульної нації з метою зміцнення національної самосвідомості українців та збереження національної культури, традицій, звичаїв та історичної пам’яті української нації.

Похожие статьи:

ОбществоЗ мовою в Україні проблем немає

Коммунальные предприятияУкраїнці потрапили в іпотечну пастку

Политические статьиРусский мир

Автомобильные новостиАвтомайдан намерен увеличить число акций в ответ на скандальные законы

Новости ОбществаВолодіння англійською мовою стане ключовим критерієм при прийомі на державну службу

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети