В Україні чоловіки зможуть брати десятиденну оплачувану відпустку у зв'язку з народженням дитини

20 марта 2019
215 просмотров Голосов: 0 Автор:Orest Novak
article18419.jpg

У Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про внесення змін до статті 17 Закону України" Про відпустки ", в якому йдеться про декретну відпустку для батька новонародженої дитини.Закон дозволить чоловікам брати 10-денну оплачувану відпустку після народження дитини.

Про це йдеться на сайті парламенту.Його авторами виступили 13 народних депутатів, серед яких Оксана Білозір, Віктор Кривенко, Олена Ледовських, Леонід Ємець, Ігор Шурма, Юрій Соловей.

У зв'язку з народженням дитини, батькові який перебуває у шлюбі з матір'ю дитини, на підставі свідоцтва про народження надається оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів, — йдеться в проекті закону.

Це дозволить батькові проводити перший період після народження дитини з сім'єю, буде сприяти догляду за новонародженим, а також сприятиме  рівним можливостям в процесі адаптації до ситуації, викликаної народженням дитини, — йдеться в пояснювальній записці.

Основною метою проекту закону є вдосконалення інструментів сімейної політики для забезпечення доступності рівних можливостей догляду за новонародженою дитиною.

В Україні згідно з чинним законодавством жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю: до пологів — 70 календарних днів; після пологів — 56 календарних днів.

Цікаво, що в багатьох країнах світу чоловікам надається право на відпустку по догляду за дитиною. Наприклад, в Ісландії чоловік, який став батьком, може отримати відпустку на 3 місяці нарівні з жінкою. В цей час йому виплачується допомога в розмірі 80% від його середнього заробітку.

Похожие статьи:

Новости Сельского хозяйстваПочему украинские аграрии не могут нормально работать

Коммунальные предприятияУкраїнці потрапили в іпотечну пастку

Новости Сельского хозяйстваЗерновой НДС: Кабмин "выруливает" на невозмещение

Новости ПолитикиОпозиція: Янукович затягує з підписанням закону про звільнення євромайданівців

Новости ПолитикиЯнукович підписав закон про звільнення євромайданівців

Комментарии 0

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети