В Україні неофіційно працює понад 3,2 мільйона людей

30 марта 2021
1877 просмотров Голосов: 0 Автор:Victor Barkаs
article19923.jpg

У Держстаті підрахували, що неофіційно в Україні працює понад 3,2 мільйона людей від 15 до 70 років. Без трудової книжки працює 20,3% українців.Про це повідомляє Державна служба статистики України.

Кількість неформально зайнятого населення у віці 15-70 років за січень-грудень 2020 становить 3 мільйони 275,9 тисяч осіб.

Відзначається, що найвищий відсоток неформально зайнятих людей в сільському господарстві — 44,7%, в будівництві — 17,0% і в торгівлі - 15,9%.

В промисловості доля неформальної зайнятості складає 5,6%.

Раніше прес-службою Мінекономіки повідомлялося, що Кабмін схвалив законопроект "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України про позначення поняття трудових відносин і ознак їх наявності".
У міністерстві впевнені, що прийняття такого закону сприятиме зменшенню незадекларованого праці в Україні, посилення захисту працівників і економічному зростанню країни.

Документом передбачаються визначення на законодавчому рівні поняття трудових відносин і введення принципу презумпції наявності трудових відносин.

При цьому зазначено сім ознак наявності трудових відносин:

-виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою, за дорученням і під контролем особи, в   інтересах якої виконуються роботи;
-здійснення регулювання процесу праці, який носить постійний характер і не передбачає встановлення особі конкретно   визначеного результату на певний період;
-виконання роботи на конкретному або затвердженому з особою, в інтересах якої виконуються роботи, робочому місці з   дотриманням встановлених ним правил внутрішнього трудового розпорядку;
-організація умов праці, зокрема, надання обладнання, інструментів, матеріалів, робочого місця, особою, в інтересах якої     виконуються роботи;
-систематична виплата особі, яка виконує роботу, винагороди;
-встановлення особою, в інтересах якої виконуються роботи, тривалості робочого часу і часу відпочинку;
-відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов'язаних з виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконуються роботи.
Робота може бути визнана такою, що виконується в рамках трудових відносин, якщо присутні хоча б три з перерахованих вище ознак.

Також раніше президент Володимир Зеленський підписав закон, прийнятий на початку лютого Верховною Радою, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі" №1217-IX.Як повідомляється на сайті глави держави, документ вводить облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо.

Також законодавчо врегульовується питання автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Законом передбачено п'ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру повинні бути внесені відомості з паперових трудових книжок. Протягом цього часу буде застосовуватися як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей із зазначеного реєстру.

Також документом вводиться можливість автоматичного призначення пенсії без особистого звернення особи зі збереженням права відстрочки виходу на пенсію.

Похожие статьи:

НовостиСкільки відсотків українців готові віддати Крим Росії?

СтатьиЩо потрібно мати на випадок війни.

Новости СпортаСьогоднішні виступи українців на Олімпіаді-2014 в Сочі

Новости ПолитикиУряд США розглянув проект про допомогу Україні

Новости УкраиныМосква виділить Києву другий транш лише після погашення боргу за газ

Комментарии (1)

Связаться с нами:

facebookgooglemailodrsstwittervkvk

закрыть

Соц сети